Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ЧОМУ НАВЧИЛА ПОЛІТИКІВ ПОМАРАНЧЕВА РЕВОЛЮЦІЯ?

Вчорашні соратники мало не посварилися на “круглому столі”, в присутності своїх політичних опонентів та журналістів...

Вчорашні соратники мало не посварилися на “круглому столі”, в присутності своїх політичних опонентів та журналістів.

Ярослав ГАВРИЛЮК

Дещо скандальним вийшов у місті залізничників “круглий стіл” на тему “Уроки Помаранчевої революції в контексті майбутніх виборів”, який зібрав у редакції міськрайонної газети “Вісті Ковельщини” лідерів місцевих осередків майже усіх провідних в Україні партій. Один з ініціаторів його проведення, голова районної організації УНП Володимир Кравчук досить критично відгукнувся про своїх вчорашніх побратимів по коаліції. А потім він додав «жару» ще й своїми незручними запитаннями. На що витрачалися гроші, які збиралися у Ковелі під час революції? Хто з міста залізничників, крім мера та керівника штабу, був на інавгурації Віктора Ющенка? Хто отримав престижні значки “Гвардія революції”? І чому не працює консультативна рада при голові райдержадміністрації? Якщо вірити Володимиру Кравчуку, то теперішні районні владці просто ігнорують членів УНП, мовляв, не дали останнім слова на одному з мітингів, “забули” взяти на Говерлу, переписали на себе їхні заслуги по облаштуванню місця, де колись базувалася скулинська боївка УПА.
Перший заступник голови Ковельської райдержадміністрації Олександр Місяць намагався “розвіяти” неприємну “хмару” закидів на адресу влади та місцевого штабу Віктора Ющенка, який він очолював під час виборів. Він, зокрема, сказав, що ніякої скриньки у наметі на центральній площі у Ковелі не було, а добровільні пожертви обліковувались у спеціальній відомості, гроші ж використовувались в основному на автотранспорт та пальне.
Спробував примирити колишніх союзників керівник міської організації партії “Відродження”, депутат обласної ради Богдан Бачук, закликавши їх до терпимості та діалогу, мовляв, московський політтехнолог Глеб Павловський та йому подібні вже й так роздробили Україну на два ворогуючих табори.
— На жаль і великий сором нашої нації, сотня мільйонерів перемогла кілька мільярдерів – і нічого не змінилося, – мовив Богдан Бачук. – І заради цього треба було нам збиратися, щоб вияснити, хто правий, а хто – ні? Давайте думати про щось суттєвіше.
Однак заклик до конструктивізму так і завис у повітрі. “Проїхався” по райдержадміністрації лідер осередку “Батьківщини” Василь Філюк, заявивши, що на Ковельщині до партії, яку він представляє, “незрозуміле ставлення” з боку влади. За його твердженням, під час формування нового районного керівництва “Батьківщину” явно обійшли увагою, більше того, її членів звільняють з роботи, переслідують правоохоронні органи. В той же час Василь Філюк пообіцяв бути толерантним і сказав, що він не схожий на кар’єриста, не претендує в районі на “тепле” місце. “Але сталося те, що сталося, – з болем промовив Василь Філюк. – Я не можу сьогодні сказати, що ідеали Майдану успішно утверджуються».
Місцеві політики, які на президентських виборах входили до блоку Віктора Януковича, а також журналісти явно не очікували, що вчорашні соратники будуть привселюдно, та ще й при своїх непримиренних політичних суперниках зводити рахунки, з’ясовуючи через рік інтимні подробиці штабної кухні. То чому ж навчила нас Помаранчева революція? Які уроки взяли ми з неї? “Оцей розбрат, невдоволення один одним до добра не доведуть”, – застеріг голова міської організації СДПУ(о) Володимир Лукашук, послухавши “одкровення” ковельських активістів Помаранчевої революції. Лукашука підтримав керманич осередку Народної партії України Іван Касянчук. “Ніби зібралися, щоб консолідуватися, об’єднатися в деяких питаннях, а виходить, що вже сьогодні лунають деякі непотрібні закиди”, – сказав він. На думку Касянчука, у всіх партійних організацій повинна бути єдина мета – не допустити до влади тих, хто думає лише про себе, а не турбується про людей. Присоромив за “розборки” колишніх соратників Валерій Черняков із всеукраїнського об’єднання “Свобода”, який пригадав початок дев’яностих років, коли було “модно” запитувати: “Де ти був під час заколоту?”
- Кожен, хто бажає добра не просто собі, а своєму сусідові, односельчанину, нехай докладе для цього максимум зусиль. Україна повинна бути понад усе! – сказав Володимир Лисюк із села Волошки – великий шанувальник Юлії Тимошенко.
Завершуючи “круглий стіл”, редактор міськрайонної газети “Вісті Ковельщини” Микола Вельма зазначив, що діалог при усіх його недоліках корисний, адже деякі політики місцевого рівня вперше зустрілися між собою. Прозвучала навіть слушна думка проводити подібні засідання регулярно, хоча б один раз на місяць, а наступної зустрічі обговорити актуальну тему: які проблеми мають вирішувати органи місцевого самоврядування.
А закінчився “круглий стіл” на мажорній ноті. Його учасники підписали декларацію із закликом до органів виконавчої і представницької влади міста та району зробити все від них залежне, згідно із чинним законодавством, для успішного проведення наступних виборів. “Просимо засоби масової інформації, незалежно від форм власності, у період передвиборної кампанії працювати у суворій відповідності до вимог діючого законодавства, гарантувати рівні можливості для учасників виборчого процесу, забезпечити його гласність і плюралізм думок. Не допускати подачі недостовірних, наклепницьких фактів, у дискусіях на шпальтах газет, в передачах радіо і телебачення, дотримуватись норм етики і моралі”, – йдеться в декларації.
Telegram Channel