Вівсянка, сер! Рецепти корисного сніданку
Вранці приготування їжі для багатьох є проблемою, адже потрібно вигадати щось просте і поживне, що забезпечить енергією на тривалий час. Ми звикли до того, що «швидка їжа» не може бути корисною, але є чудовий варіант, про який інколи забувають, — вівсяна каша. Цей злак містить так багато незамінних вітамінів та мінералів, зокрема кальцію, заліза, магнію, калію, фосфору, цинку та фолієвої кислоти. Може, у вас така страва асоціюється із чимось неприємним і слизьким? Запевняємо, існує безліч рецептів, серед яких кожен знайде собі щось до смаку
Класична каша
Вона найбільш корисна, адже приготовлена з цільних зерен, у ній міститься максимум корисних речовин і мікроелементів, за які ми так цінуємо цю страву
Інгредієнти: 1 скл. вівсяної крупи, 400 мл молока, 3 ст. л. цукру, невеликий шматочок вершкового масла, дрібка солі.
Приготування. Залийте крупу водою кімнатної температури і залиште, щоб постояла не менше 5 годин. Потому знову промийте, залийте 3 склянками води, поставте каструлю з кашею на слабкий вогонь і варіть протягом 40 хвилин. Тоді влийте молоко, додайте цукор і сіль, перемішайте і варіть до бажаної консистенції. Зварену кашу перекладіть у глиняний горщик і поставте на годину в духовку, розігріту до 160–170 градусів. Подавайте до столу у глибоких порційних тарілках, поклавши в кожну шматочок масла. За бажанням можна додати мед, горіхи, сухофрукти чи фрукти, присмачити вівсянку варенням або згущеним молоком, сиропами.
з медом, корицею та бананами
Ситна каша — чудовий початок дня. Окрім того, що ця страва просто тане в роті, вона ще й дуже корисна
Інгредієнти: 1/2 скл. вівсяних пластівців, 1 скл. води, 1/2 ст. л. меду, кориця за смаком, 1 ст. л. малинового варення, 1 банан.
Приготування. Закип’ятіть воду, додайте мед і вівсяні пластівці. Доведіть суміш до кипіння. З очищеного банана приготуйте пюре, кілька скибочок залиште для подачі. Коли вівсянка закипить, зробіть маленький вогонь, додайте корицю і варіть кашу до загустіння. Змішайте її з банановим пюре, зверху викладіть скибочки, полийте варенням.
«Лінива» вівсянка з банки
Такий сніданок готується звечора
Інгредієнти: 1/4 скл. вівсяних пластівців, 1/3 скл. молока, 1/4 скл. йогурту, цукор (мед), ягоди, фрукти, горіхи — за смаком.
Приготування. У півлітровий слоїк засипте вівсяні пластівці, влийте молоко та йогурт, додайте цукор, горіхи та ягоди. Цукор можна замінити медом, а ягоди — фруктами. Щільно закрийте банку кришкою та потрусіть, щоб інгредієнти добре змішалися. Відкрийте, додайте фруктів, легенько перемішайте. Закритий слоїк поставте на ніч у холодильник.
Батончики–граноли
Це не тільки надзвичайно смачний, а й корисний десерт
Інгредієнти: 100 г вівсяних пластівців, 100 г сухофруктів, 50 г горіхів, 1,5 ст. л. рафінованої олії, 2 ст. л. меду.
Приготування. Нагрійте мед, додайте до нього олію, всипте вівсяні пластівці, горіхи та сухофрукти. Все ретельно перемішайте. Викладіть суміш на деко, застелене пергаментним папером, та випікайте у духовці при 180 °C до золотистого кольору. Розріжте на порційні шматочки.
Геркулесово–овочеві биточки
Ситна страва з цікавим смаком, яку оцінять навіть діти
Інгредієнти: 2,5 скл. вівсяних пластівців, 1,5 скл. окропу, 1 яйце, 2 цибулини, 1 морквина, 1 стеблова селера, 0,5 ч. л. сухого базиліку, 2 зубчики часнику, пучок зелені (петрушка і кріп), сіль і перець — за смаком, 6 ст. л. олії.
Приготування. Пластівці залити окропом і залишити на 10–15 хвилин. Цибулю та селеру нарізати тонкою соломкою, моркву потерти на крупній тертці. Всі овочі обсмажити на сковороді до напівготовності. У запарені пластівці вибити яйце, додати базилік, сіль, перець і пропущений через прес часник, дрібно посічені петрушку і кріп, овочеву засмажку. Ретельно все вимішати. Змоченими у воді руками формувати невеликі котлетки, викладати їх на товстостінну сковороду з розігрітою олією і обсмажувати до золотистого кольору з обох боків. Готові биточки можна подавати і теплими, і холодними, смакуватимуть вони зі сметанним соусом.
Морквяне печиво з пластівцями
Смачна, в міру солодка, пряна і корисна випічка неодмінно поліпшить вам настрій
Інгредієнти: 80 г борошна пшеничного, 0,5 скл. вівсяних пластівців, 100 г моркви, 50 г волоських горіхів, 50 г родзинок, 1 ст. л. меду, ¼ ч. л. розпушувача, 1 ст. л. цукру, 30 мл оливкової олії.
Приготування. Почищену моркву потерти на дрібній тертці, додати мед, оливкову олію, родзинки і посічені горіхи. Масу вимішати, всипати вівсяні пластівці, знову перемішати і залишити на 30–40 хвилин, щоб вони розм’якли. Пшеничне борошно просіяти разом із розпушувачем, всипати до морквяної маси і замісити тісто (воно буде липким). Поділити його на 16 частин, з кожного шматочка сформувати кульку й обкачати її в цукрі. Деко застелити пергаментним папером, змастити олією і викласти кульки, злегка придавлюючи кожну. Випікати печиво в розігрітій до 180 градусів духовці 20 хвилин. Воно має добре зарум’янитися, але всередині залишатися м’яким — тож не пересушіть його.
Смажена у ванільному омлеті
Ще один варіант смачного і швидкого сніданку
Інгредієнти: 50 г вівсянки, 10 г кокосової олії, 1 яйце, сіль, ванілін, цукор, 50 мл знежиреного молока.
Приготування: На сковороді з кокосовою олією обсмажте вівсянку. Збийте яйце з молоком, сіллю, ваніліном і цукром (або замінником). Залийте вівсянку омлетною сумішшю і перемішайте до розсипчатої структури. Через хвилину–півтори зніміть із вогню, накрийте кришкою і залиште пропаритися 7–8 хвилин.
Шейк Із вівсянки
Інгредієнти (на 1 порцію): 2 яблука, 30 г вівсяних пластівців, 120 мл молока, 1 ч. л. меду, мигдаль, коричневий цукор — за смаком
Приготування. Очистіть яблука і видаліть серцевину. Змішайте вівсянку з молоком, медом і цукром. Злегка збийте в блендері. Вкиньте яблука. Якщо шейк занадто густий, додайте ще молока або води. Потім перелийте у високий келих і посипте волоськими горіхами та мигдалем.
Щоб не помилитися у виборі
Звертайте увагу, що написано на упаковці: «Екстра» чи «Геркулес»
Пластівців із позначкою «Екстра» є 3 види, які відрізняються ступенем обробки їх парою. Вівсянка з позначкою «Екстра 3» — найніжніша. Для неї характерна тонка структура, яка досягається за рахунок сильної обробки парою. Її навіть не обов’язково варити, можна просто залити окропом або кип’яченим молоком і трохи почекати. Вівсянка з позначкою «Екстра 2» теж має досить тонку структуру і зазвичай вариться не більше 10 хвилин. Пластівці з написом «Екстра 1» містять велику кількість вуглеводів, їх виготовляють із цільних зерен, тому вони більш щільні. Щоб зварити з них кашу, потрібно хвилин 15, але саме вона найкорисніша.
«Геркулес» — окремий сорт вівсянки. Її потрібно довше готувати, каша виходить густою, ароматною і смачною. Такий сніданок забезпечить відчуття ситості на довгий час, а організм отримає максимум корисних речовин і мікроелементів.
Важливо також правильно зберігати вівсяні пластівці. Для цього використовуйте закриті герметичні контейнери, в які не потрапить волога.
Вибираючи крупу в магазині, пам’ятайте, що термін придатності обчислюється з моменту виготовлення, а не розкриття упаковки. Звертайте увагу на колір пластівців. Вони повинні бути білими з невеликим молочним або жовтуватим відтінком, а запах — приємним, вівсяним.