Курси НБУ $ 41.74 € 47.39

«БАГАТІ» І «БІДНІ» УЧНІ

Чи відчуваєте ви у своєму класі, школі, серед товаришів поділ на багатих і бідних? Якщо так, то як це проявляється?..

Чи відчуваєте ви у своєму класі, школі, серед товаришів поділ на багатих і бідних? Якщо так, то як це проявляється?
З таким запитанням ми звернулися до учнів однієї з луцьких шкіл. Враховуючи особливість теми і віку, ми вирішили не вказувати їхніх справжніх імен.


ВОЛОДИМИР, УЧЕНЬ 8-ОГО КЛАСУ:
— Так, деякі діти з нашого класу набагато краще забезпечені від інших. І якщо ти одягаєшся з „гуманітарки” чи навіть з „базару”, багаті починають сміятись з тебе і засуджувати. А коли у цих учнів з’являється якась нова дорога річ, вони одразу в класі усім про це розповідають, наголошуючи на вартості покупки.

ГАННА, УЧЕНИЦЯ 8-ОГО КЛАСУ:
— Колись у нашому класі був один хлопець. Його постійно принижували, обзивали і просто тримались від нього осторонь. А все через те, що він сирота, малозабезпечений, а отже, — бідний. Діти з нього насміхалися, бо він одягався не так, як інші, він не мав кишенькових грошей, ніхто не хотів оплачувати за нього поїздку на екскурсію, у нього майже не було друзів...

ОЛЕНА, УЧЕНИЦЯ 8-ОГО КЛАСУ:
— Особливо це відчутно, коли багаті дістають свої „мобілки” і починають хизуватись, яка в кого поліфонія. Або який у кого вдома є комп’ютер. І ще це проявляється у манерах. Коли дівчина з багатих прощається з хлопцем, то простягає руку, щоб він її поцілував.

ВЛАДИСЛАВ, УЧЕНЬ 8-ОГО КЛАСУ:
— Одного разу до нашого класу прийшла вчитися дівчина з іншого міста, в якої був дуже крутий мобільний телефон з камерою. Дізнавшись про це, одна наша однокласниця одразу почала набиватися їй у товаришки. Усі сміялися, що вона дружить з новенькою тільки через те, що вона багата. Незабаром новенька пішла з класу, а з нашою однокласницею довго ніхто не говорив, тому що всі зрозуміли, що вона може дружити тільки через гроші.

НАЗАР, УЧЕНЬ 8-ОГО КЛАСУ:
— Оскільки в нашому суспільстві є поділ людей на багатих і бідних, є він і в нашій школі. Дуже часто я можу спостерігати за тим, як багаті вибирають собі у „друзі” бідних і змушують їх писати за себе домашнє завдання.

АНДРІЙ, УЧЕНЬ 11-ОГО КЛАСУ:
— Найбільше поділ на багатих і бідних у нас був відчутний у початкових класах. Тоді діти, в яких батьки багаті, могли навіть принизити бідніших за себе. На щастя, ми вже переросли цей вік і у старших класах це практично не відчувається, адже зараз найбільше ціниться в людині її комунікабельність, щирість, розум.

ОЛЕНА, УЧЕНИЦЯ 11-ОГО КЛАСУ:
— У класі, коли приходиш у нових джинсах, на тебе дивляться якось дивно. Ну хіба ж одяг — це головне? Я, наприклад, нещодавно дізналася, що за дивною зовнішністю та неохайністю захована надзвичайно цікава та розумна людина, і тепер мені байдуже, що всі кажуть, ніби він „хворий”!

СЕРГІЙ, УЧЕНЬ 11-ОГО КЛАСУ:
— Звичайно, що є такий поділ. Багатші люди мають більше можливостей, є впевненішими. Це загалом добре. Недобре тільки те, що більшість з них самозакохані, поводять себе зверхньо і агресивно щодо бідніших учнів. Але ж не завжди це означає, що учні, в яких багаті батьки, більшого досягнуть у житті.

ОКСАНА, УЧЕНИЦЯ 11-ОГО КЛАСУ:
— Відчувала такий поділ по ставленню людей до себе. Відчувала заздрість, зневагу, плітки. У класі чомусь є поділ на багатих і бідних. І до багатих ставляться погано, не бачать у них насамперед людину. А бачать їх тільки жорстокими, зазнайками, егоїстами.

ІРИНА, УЧЕНИЦЯ 11-ОГО КЛАСУ:
— У класі — ні. А от в школі — так. Деколи проходиш біля групи учнів і чуєш, як обмовляють когось: „Боже, ви бачили ці туфлі? Де вона їх видерла — на гуманітарці?” Або про кофту чи штани. Особисто мені таке слухати огидно. Ніхто не знає, що може трапитись у житті, а раптом і в них не буде грошей на модну річ і доведеться ходити в тому, що зможуть собі дозволити. Мені все одно: багата людина чи бідна — головне, щоб вона була добра.

ОЛЬГА, УЧЕНИЦЯ 11-ОГО КЛАСУ:
— Я теж бувала у компаніях, де є поділ на багатих і бідних. Проте я одразу при всіх заявляла, що головне в людині не те, скільки ти маєш коштів, а яке в тебе серце. І знаєте — ми знайшли спільну мову. Тому тепер я вважаю, що кожна людина — це велика особистість!

P.S. „Напевне, мені пощастило, що я ще ніколи не зустрічалася з такою проблемою. Серед моїх друзів є і багатші, і бідніші, але я ніколи не оцінювала людину зі сторони матеріальної, бо для мене важлива в людині людяність, а не наявність грошей у гаманці”.
На щастя, відповідей такого характеру було удвічі більше.


(Дорогі друзі, якщо вас зацікавила тема „Мораль і гроші”, ви можете підключитись до її обговорення у своїх листах на адресу редакції або на нашому сайті в Інтернеті www.volyn.com.ua).
Telegram Channel