«Закон про ринок землі — для олігархів, а не для українців»
Законопроєкт, який у першому читанні підтримали «слуги народу», не має нічого спільного із законом про ринок землі
Цей документ, зокрема, передбачає, що в одних руках може опинитись до 200 тисяч гектарів землі. Придбати таку її кількість зможуть хіба наближені до влади олігархи — такі, як одіозний Ігор Коломойський.
Представник «Європейської солідарності» Артур Герасимов з цього приводу заявив: «Яворівський район Львівської області — площа 155 тисяч гектарів. Решетилівський Полтавської — 100 тисяч. Овідіопольський Одеської — 80 тисяч гектарів. А ви пропонуєте 200 тисяч гектарів в одні руки. Тобто, закон не для українців, а для олігархів!».
Фракція «Європейська солідарність» підтримує запровадження цивілізованого ринку землі. Але не той документ, який був проголосований. Бо він працюватиме проти селянина та фермера, але на користь латифундистів, тобто сприятиме знищенню дрібного та середнього хазяїна, а отже — й українського села.
Законопроєкт, зокрема, передбачає, що в одних руках може опинитись до 200 тисяч гектарів землі. Придбати таку її кількість зможуть хіба наближені до влади олігархи — такі, як одіозний Ігор Коломойський.
Відтак до другого читання законопроєкту про ринок землі «Європейська солідарність» підготує фундаментальний пакет поправок, щоб закон служив справжнім господарям, а не продажним олігархам.
Фракція Порошенка наполягатиме на врахуванні таких пропозицій:
- Захист українців–власників землі. Встановлення мінімальної ціни сільськогосподарської землі — на рівні, не нижчому ніж 2–3 тисячі доларів за гектар (залежно від якості і розташування ділянки).
- Захист інтересів громади. Встановлення високого реєстраційного збору з купівлі–продажу землі, який надходитиме саме до місцевого бюджету.
- Захист української землі. Передбачення механізму її вилучення у власника в разі злочинно недбалого ставлення до неї.
- Обмеження можливості концентрації великих територій в одних руках олігархами та іноземцями.
- Запровадження механізму ретельної перевірки походження коштів, за які купується сільськогосподарська земля.
Дарія КЛИЧ