Що робити волинянам, аби не залишитись без телеканалів у 2020 році
Наразі українські телеканали мовлять на супутнику у відкритому вигляді, тобто дивитись їх можна безкоштовно, якщо у вас встановлена супутникова тарілка та тюнер. Проте з січня 2020 року телевізійний сигнал буде закодовано, а це означає, що дивитись телебачення, як раніше, вже буде неможливо. Для чого це відбувається та що робити — розповідаємо у нашій статті
1+1, 2+2, ТЕТ, ПЛЮСПЛЮС, УНІАН ТБ, Бігуді, СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце, Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter–фільм, Україна, НЛО TV, Індіго TV — ось перелік телеканалів, які буде закодовано. Такі зміни давно назрівали: практика безкоштовного супутникового телебачення вже давно відійшла у минуле у світі, а кодування сигналу — обов’язкова міра для його захисту. Саме тому вже 20 січня 2020 року відбудеться важливий для розвитку українського телебачення крок — кодування супутникового сигналу.
Тим, хто не є абонентом супутника, перейматись через зміни не варто — для них нічого не зміниться, адже цифрове ефірне, ОТТ та IPTV, тобто інтернет-, телебачення, не зазнають жодних змін. Проте глядачі, які завдячують саме супутниковій тарілці доступом до телебачення, повинні прийняти рішення: придбати тюнер і залишитись із тим же набором каналів, що й до кодування, або дивитись телебачення в інші, зазначені вище, способи, чи нічого не робити і від бездіяльності залишитись на супутнику, але без 23 перелічених на початку провідних українських каналів.
Якщо ви бажаєте залишитись на супутниковому телебаченні, замінювати тарілку вам не потрібно — вона лише приймає сигнал. Розкодовує сигнал тюнер — саме його потрібно придбати і встановити, оскільки попередні тюнери, якими ви користуєтесь зараз, не призначені для розкодування сигналу.
Якщо ви бажаєте залишитись на супутниковому телебаченні, замінювати тарілку вам не потрібно — вона лише приймає сигнал. Розкодовує сигнал тюнер — саме його потрібно придбати і встановити, оскільки попередні тюнери, якими ви користуєтесь зараз, не призначені для розкодування сигналу.
Впізнати потрібний тюнер ви зможете за маркуванням «УТБ», а придбати у роздрібних мережах електроніки та побутової техніки, в інтернет–магазинах, у майстрів з підключення супутникового обладнання, а також у операторів супутникового телебачення Viasat або XtraTV. Такий тюнер — єдиний сертифікований та підтримує систему кодування Verimatrix. Звертайте на це увагу, коли купуватимете його. Наразі його рекомендована роздрібна вартість становить 1099 грн.
Але це ще не все: дивитись телебачення безкоштовно після кодування не вийде — вам потрібно придбати тюнер та підключитись до одного із двох офіційних операторів супутникового телебачення Viasat або XtraTV, обрати тариф та сплачувати його щомісячну вартість. Інформацію про тарифи та пропозиції офіційних операторів можна знайти за посиланнями https://viasat.ua/, https://xtratv.com.ua/.
Якщо ж вам незручні витрати, пов’язані із кодуванням, у відкритому доступі залишаться суто інформаційні телеканали, які не будуть закодовані. Усього їх близько 40 і для їхнього перегляду не потрібно нічого додатково купувати та налаштовувати.