Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

«САУНА» ДЛЯ БІДНИХ

Все частіше у магазинах, на ринках, в громадському транспорті чути, як люди чхають, кашляють. Дається взнаки сезон застудних хвороб. Особливо часто страждають від застуди літні та малозабезпечені люди, організм яких здебільшого ослаблений. У них немає коштів на дорогі вакцини та медичні препарати. Тому хочу нагадати давній, випробуваний роками народний метод лікування. Йдеться про парові ванни...

Олексій ЧЕЛІЙ

Все частіше у магазинах, на ринках, в громадському транспорті чути, як люди чхають, кашляють. Дається взнаки сезон застудних хвороб. Особливо часто страждають від застуди літні та малозабезпечені люди, організм яких здебільшого ослаблений. У них немає коштів на дорогі вакцини та медичні препарати. Тому хочу нагадати давній, випробуваний роками народний метод лікування. Йдеться про парові ванни.

Знову ж таки не в усіх є змога відвідувати сауну. Навіть ванни є не в кожній хаті. Але у даному випадку достатньо мати бляшану балію, дерев’яний стільчик, а також камінь вагою 3—4 кілограми. Спочатку у виварці гріємо воду. Згодом кладемо на конфорку або у піч камінь, щоб він розігрівся до червоного кольору. Коли все майже готове, хворий роздягається, накриває себе одіялом і чекає, поки хтось з домашніх візьме лещатами камінь, покладе його в балію, виллє на нього гарячу воду. Вам залишається присісти на стільчик і паритися. Якщо пара буде надто гарячою, що неможливо довго терпіти, відгорніть одіяло, випустіть її. Пропарювати тіло треба щонайменше п’ятнадцять хвилин. Хвороботворні мікроби від високої температури гинуть.
Поки ви закінчуєте паритись, хтось із сім’ї має закип’ятити горнятко молока. Відразу після парової ванни слід лягти у ліжко, випити гаряче молоко з медом. Прогріватись в ліжку треба якомога довше, тому парові ванни краще робити на ніч. Наступного дня відчуватимете втому, але хвороба вже відпустить. Отож, краще кілька разів попаритись, ніж витрачати гроші на ліки і тиждень чи два хворіти.

м. Луцьк.
Telegram Channel