Реформа ДБР: незалежний орган чи дубинка в руках Зеленського?
Верховна Рада підтримала президентський законопроєкт про реформування Державного бюро розслідувань (ДБР)
Роману Трубі — «труба на посаді»
За документ на засіданні парламенту у вівторок, 3 грудня, проголосували 250 народних депутатів.
Основні нововведення:
повноваження директора ДБР посилюються;
слідчі прокуратури і прокурори, які розслідували справи Майдану, можуть перейти до ДБР без конкурсу;
Президент може призначити директора ДБР за поданням конкурсної комісії без подання прем’єр–міністра України, як було раніше;
після набуття чинності документа Роман Труба піде з посади голови ДБР.
Відповідно до законопроєкту, директор ДБР сам призначає і звільняє свого першого заступника і заступників, визначає їхні обов’язки, вирішує питання про застосування згідно з рішенням Дисциплінарної комісії ДБР дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджує організаційну структуру бюро вже без узгодження з Кабінетом Міністрів.
«Цей законопроєкт перетворює Україну в поліцейську державу»
«Закон про ДБР відкриває шлях до формування в Україні поліцейської держави, — про це заявила народний депутат із «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко. – Наша фракція підготувала системні поправки щодо незалежності Державного бюро розслідувань. Зокрема, обрання керівництва цього органу має відбуватися за такою ж схемою і логікою, як і керівництво Антикорупційного суду. Маю констатувати, що наші поправки не були підтримані. Тому ми не голосували за закон про ДБР», — зауважила політик.
Після набуття чинності документа Роман Труба піде з посади голови ДБР.
Ірина Геращенко наголосила, що прийнятий варіант закону перетворює Державне бюро розслідувань на каральний орган.
«ДБР стане черговою структурою, яка буде залежною від Офісу Президента. А це своєю чергою посилить формування в Україні поліцейської держави з карально-репресивними органами, які будуть не на закон працювати, а виконувати політичні замовлення», — зазначила Ірина Геращенко.
Василь КІТ.