Залишилось порушити справу за мову та церкву?
П’ятий Президент України та лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко прокоментував «розслідування» ДБР щодо Мінських угод
– Як я ставлюсь до порушення цієї кримінальної справи за підписання Мінських угод? Вони вже порушили за все. За те, що віддав наказ щодо контрнаступу, яким звільнив дві третини Донбасу, — справу порушили. За те, що віддав наказ про забезпечення українського суверенітету над Керченською протокою і захист Маріуполя та Бердянська, Азовського узбережжя, — справи порушили. Що там ще залишилось? За мову порушити справу. І за церкву. Я думаю, що у них розуму і на це вистачить, — заявив Порошенко.
Нагадаємо, 10 грудня Державне бюро розслідувань зареєструвало кримінальне провадження за фактом можливого вчинення державної зради експрезидентом України Петром Порошенком під час підписання Мінських угод.
Як і попередні 13 проваджень, цю справу відкрито за заявою поплічника Януковича Андрія Портнова, який після Революції гідності переховувався в Москві та Європі.
Як і попередні 13 проваджень, цю справу відкрито за заявою поплічника Януковича Андрія Портнова, який після Революції гідності переховувався в Москві та Європі.
До слова, журналісти програми «Схеми» дійшли висновку, що олігарх Ігор Коломойський міг забезпечити Портнова автомобілем та житлом після його повернення до України. Коломойський визнав, що давно дружить з одіозним Портновим.
Довідка
У Мінську 12 лютого 2015 року відбулися переговори про врегулювання ситуації на Донбасі за участю Президента України Петра Порошенка, очільника Франції Франсуа Олланда, канцлера ФРН Ангели Меркель і президента РФ Володимира Путіна. За підсумками переговорів було затверджено комплекс заходів, спрямованих на імплементацію Мінських домовленостей, досягнутих у вересні 2014 року. Крім того, ухвалено декларацію лідерів України, Франції, Німеччини та РФ про підтримку цих заходів.
Дарія КЛИЧ.
Коментарі
Володимир ЗЕЛЕНСЬКИЙ, Президент України:
«Я не маю впливу на ДБР… Мені складно коментувати з приводу цієї справи, та скажу вам відверто, що ніколи не підписав би такої угоди і таких умов. Але особисто не знаю, я там не був, за яких умов підписувався саме такий варіант «Мінська». Дуже складно щось сказати, однак думаю, що там було непросто. Мені здається, що в цій ситуації ніколи не кажи «ніколи».
Ребекка ГАРМС, відомий німецький політик, депутат Європейського парламенту
в 2004–2019 роках:
«Відчувається, що деякі українці борються за те, щоб знищити репутацію країни. Це тотальний абсурд! (порушення справи щодо Мінських угод. — Ред.)».