Судді Денисюку — граната від Пустого
Десять місяців знадобилося рівненській поліції, щоб назвати того, хто кинув РГД 5 на подвір’я голови Рівненського міського суду Петра Денисюка. Якщо вірити полісменам, то замах на представника Феміди, а заодно ще кілька нападів у Рівному здійснив юридично бізнесмен, а на практиці — ексохоронець «Лагуни» Ігор Пустинський, більш відомий у кримінальних колах як Пустой (на фото). У нього ж поліція вилучила й арсенал зброї, який налічував понад 10 тисяч одиниць. Судячи з того, що вилучили, РГД 5, яку кинули на подвір’я Денисюку, була не більш як хуліганським «привітом». Для замаху на життя затриманий «бізнесмен спортивної зовнішності» мав змогу використати значно соліднішу зброю: від тротилу до кулемета
Затримали Ігоря Пустинського 16 грудня — після його чергового злочину, як зазначали в поліції. Вночі з неділі на понеділок на вулиці Шопена, що неподалік міськ-
відділу, спалили легковик «Тойота», яким їздив ексдепутат та бізнесмен Андрій Остапчук. За «гарячими слідами» поліція затримала Пустого, а після проведених обшуків звинуватила його у причетності до щонайменше трьох злочинів, зокрема і до замаху на суддю Денисюка, у двір якого кинули гранату в лютому цього року.
У гаражі на вулиці Курчатова, яким користувався затриманий, поліція під час обшуку знайшла цілий арсенал зброї, зокрема 70 корпусів гранат і запалів до них, 27 електродетонаторів, 6 тротилових шашок, 4,5 кг тротилу, 2 кг пластиду, один саморобний радіокерований вибуховий пристрій, 11 РПГ, 28 ВОГ, один підствольний гранатомет, 16 пістолетів, 5 револьверів, 4 пістолети-кулемети, 8 автоматів Калашникова, 5 гвинтівок. Загалом правоохоронці нарахували 10200 одиниць зброї.
Крім того, поліцейські, як повідомила пресслужба ГУ Нацполіції у Рівненській області, знайшли чорнові записи із зазначенням прізвищ осіб, щодо яких вчиняли або планували вчинити злочини.
Затриманого Пустого відправили спершу в ІТТ, а після рішення Рівненського міського суду — того, де голова Петро Денисюк, — у сізо. У тому, що вчиняв підпали, Пустой на суді зізнався. Говорив про злочини навіть із гордістю: мовляв, був месником, який карав поганих людей.
Проте чи доведуть його причетність до злочинів офіційно? За останній рік рівненські та столичні правоохоронці вже двічі «гучно розкривали» злочини, пов’язані з частими підпалами та вибухами гранат у Рівному. Спершу було оголошено про підозри кримінальним авторитетам Большому та Мокрому, проте їх досі розшукують. Згодом відбулося привселюдне затримання на вулиці 16 Липня Андрія Федорчука, якого звинуватили у залякуванні цілого Рівного. Після короткочасного ув’язнення Федорчук повернувся до рідного міста та навіть давав інтерв’ю.
Так само з недоведеною виною може залишитися і Пустой. Поки що слідство шукає його спільників та перевіряє причетність до інших злочинів. Зокрема, з’ясовуватимуть, чи не причетний затриманий до «хуліганства» у провулку Робітничому, 5, де працює чотири десятки підприємств. Зранку 16 грудня працівники застали на дверях ТОВ «Авіком-Рівне», яке займається оптовою торгівлею та має однойменне дочірнє підприємство, що торгує нафтопродуктами, гранату.
У тому, що вчиняв підпали, Пустой на суді зізнався. Говорив про злочини навіть із гордістю: мовляв, був месником, який карав поганих людей.
РГД 5, примотана до дверної ручки, не могла вибухнути — запал був зношений. Проте сама граната була бойовою. Поки вибухотехніки її знімали, прохід на територію перекрили. Один із бізнесменів сказав журналістам, що у фірм конфлікт за проходи — їх є лише два, один із яких зайняли тільки два із сорока товариств. Проте правоохоронці не пов’язують знайдену гранату з будь-якими непорозуміннями між фірмами-сусідами.
В «Авіком-Рівне» ситуацію не коментують. Підприємство належить киянам Юрію Козлику та Сергію Діцу, а також рівнянину Ігорю Кочергіну, який працює заодно директором ТОВ.
— На вході на територію підприємства є охорона. Фактично доступ туди має лише адміністрація. Але розглядаємо різні версії, вивчаємо діяльність підприємства та конкурентів. Будемо також досліджувати причетність затриманого до цього випадку, — зазначає начальник Рівненського відділу поліції Василь Зелінський.
Затримання Пустого пан Зелінський називає «великою відповіддю» на велику кількість злочинів, вчинених в обласному центрі.
— Це не просто палій, — наголошує керівник рівненських поліцейських. — Його затримання змусить декого подумати, перш ніж робити щось протиправне. Адже рано чи пізно доведеться відповідати.
Офіційно Ігор Пустинський з 2012 року є ФОПом, який працює з нерухомістю. З 2016-го,
за даними Держреєстру, він ще й власник та директор ПП «Корець гранітний», яке займається видобуванням каміння, вапняку та працює у сфері торгівлі. Про іншу сторону Пустого вперше заговорили влітку 2016 року, коли його звинуватили у побитті учасника АТО. Тодішній координатор «Дії» на Рівненщині Роман Коваль написав у Facebook, що Пустой бив кіборга у голову, розрізав майку з написом «Правий сектор» та зняв з руки перстень у формі тризуба. За даними сайту судової влади, справу за звинуваченням у побитті проти Ігоря Пустинського до суду не передавали. Проте з минулого року Рівненський міський суд розглядає справу про незаконне зберігання зброї Пустим.
Левко ЗАБРІДНИЙ