Дід Мороз програв Святому Миколаю у рейтингу довіри
І штучна ялинка в оселях українців за кількістю вже доганяє живу
Такими є результати опитування 2000 осіб, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Вони свідчать, що традиція робити подарунки на день святого Миколая в Україні набуває популярності. 76 % наших співгромадян готують до цього свята сюрпризи рідним (порівняно з минулим роком їхня кількість зросла на 9 %). Більшість шанувальників Святого Миколая проживає на Заході — майже 90 %. Хоча в інших регіонах у нього також чимало прихильників: у Центрі — 78 %, на Півдні — 70 %, на Сході — 64 %.
Половина українців вірить у Святого Миколая: саме стільки чоловік зізналися у цьому соціологам. Порівняно з попереднім роком таких людей стало більше на 7 %. У Діда Мороза вірять менше — 31 %. Хоча й тут динаміка позитивна: минулоріч вірили 25 %. Дід Мороз більше до душі жителям Півдня, містянам, жінкам, молодшим і більш забезпеченим нашим громадянам.
Близько 40% опитаних вважають найулюбленішими зимовими святами Новий рік та Різдво. Ще для 7% респондентів таким є день святого Миколая, для 3 % — старий Новий рік. 3% байдужі до всіх названих празників. У довгій динаміці з 2011–го поменшало тих, хто віддає перевагу Новому року (з 49 % у 2011–му до 43 % у 2019–му). На Півдні, Сході та в Центрі більше люблять Новий рік, на Заході головним святом вважають Різдво.
Близько 40 % опитаних вважають найулюбленішими зимовими святами Новий рік та Різдво. Ще для 7 % респондентів таким є день святого Миколая, для 3 % — старий Новий рік.
Майже 80 % українців планують поставити новорічну ялинку вдома: 40 % живу і 38 % — штучну. 11% опитаних сказали, що обмежаться святковою композицією, ще стільки ж — взагалі нічого не робитимуть. У кількарічній динаміці побільшало тих, хто надає перевагу штучному дереву. Прихильників живої новорічної красуні більше на Півдні та Сході, у Центрі майже однаково, а от на Заході більшість схильна ставити штучну.
Ірина АНДРЕЙЦІВ,
журналістка видання «Українська правда. Життя»