100 оберегів до Різдва: волинська родина виготовляє дідухи
Сім’я Мацієвських з Луцька більше десяти років займається виготовленням дідухів та іншої різдвяної атрибутики
За три дні до Різдва готові понад 100 оберегів. Про це йдеться у сюжеті Суспільного.
Найстарша в родині майстриня – Віра Волкова разом з 6-ти річною онукою Анею в’яжуть стрічки до готових дідухів. Кажуть, що кожна травинка чи квітка в сніпку має своє значення.
«Отут всі бачите злаки – пшениця, житечко, ось овес, дуже багато льону і лікарські рослинки, ось оранжеве це пижмо, жовтеньке – безсмертник, верес наш. І обов’язково полин. Кожна рослинка несе свій символ. Полин це, кажуть, що весь негатив пожирає, щоб не було в хаті ніякої біди, зерно – це хліб, достаток. Льон – це багатство», – розповідає Віра Волкова.
Онука Анна Мацієвська розповідає, що дуже хоче зробити велетенський дідух, але ще не навчилась.
«Я хочу щоб в цьому дідуху були різні-різні трави і саме головне – колоски там були», – додає вона.
Дідухи, сплетені із власноруч вирощеного різнотрав’я, сім’я Мацієвських планує продати на ринку Луцька. Кажуть, уже багато років там є постійні покупці, які напередодні Різдва купують їх запашні обереги.
Заготівлею природнього матеріалу для дідухів займаються молодші члени родини, серед яких 12-річний онук Роман.
«Коли мені було 7 років я допомагав збирати трави, плести і щось робити, лише з 9 і 10 років почав допомагав їм плести, складати, перебирати жито і завозити трави. Моя основна робота була складати такі маленькі ангели і складати частини. Ангелочків більше робили осінню, щоб підготувати до зими. А от влітку робили такі молоді трави, не сухоцвіти, а молоді з всяких трав насушених», – розповідає Роман.
Для того, щоб виростити трави та квіти родина обробляє майже гектар поля, розповідає Віра Волкова.
Працює вся родина. Дід в полі оре, в полі сіє, а вже діти привозять партіями, як достигає, сушать, і в селі теж сушать. Розповідають, що все горище в зерні.
Дідухи, сплетені із власноруч вирощеного різнотрав’я, сім’я Мацієвських планує продати на ринку Луцька. Кажуть, уже багато років там є постійні покупці, які напередодні Різдва купують їх запашні обереги.