Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

«ЯК ВИ ОЦІНЮЄТЕ РІШЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ ПРО ВІДСТАВКУ КАБМІНУ?»

На це запитання кореспондента «Волині» відповідають політики і господарники...

На це запитання кореспондента «Волині» відповідають політики і господарники.

Володимир ЛИС

Володимир БОНДАР,
голова облдержадміністрації:

— Як голова облдержадміністрації, відчуваю усі зусилля уряду, який щодня, ось уже кілька місяців, долає кризи. Уряд подолав газову кризу, а його за це відправили у відставку. Я вважаю, що наш Кабмін принципово відстоював національні інтереси, жодного дня українці не мерзли в своїх квартирах, а коли нарешті питання газопостачання було вирішене позитивно, політичні сили, що лобіюють інтереси російського газового бізнесу та олігархів, відправили уряд у відставку. Мені прикро, що в гонитві за голосами виборців багато політиків пішли на зраду інтересів України. Вчорашні союзники зрадили ідеали Помаранчевої революції і відкрито стали на бік реваншистів та на шлях відновлення "кучмізму".

Борис БЕСПАЛИЙ,
народний депутат України, фракція «Наша Україна»
(м. Київ):

— Антиконституційна спроба відставки уряду, яка була зроблена 10 січня, провалилася і Кабінет Міністрів працює в нормальному ритмі. Єдине, що в
цьому корисного, — зірвано маски. Легалізували, по суті, блок комуністів з олігархами. Симоненко, Янукович, Тимошенко, Медведчук і Литвин, який до них примкнув — який симбіоз, його нібито ще недавно не можна було уявити! Ось і всі результати від цієї спроби.
Ну й ще деяке тріпання нервів, яке відчула вся країна. Лихоманка продовжується - не на користь Україні, не на користь її переговорним процесам з Росією. Вважаю, що це й була замовна акція наших східних сусідів. Виконавці і зараз продовжують отримувати директиви звідти. А уряд спокійно працює, в цьому я сьогодні переконався, побувавши на засіданні Кабінету Міністрів. На мій погляд, влада, уряд показали, що вони сильні й керують ситуацією, вміють відстоювати інтереси України. "Чому так сталося?" - багато хто питає. Та тому, що перейшли в розрахунках з Росією на гроші замість різних бартерних схем. Це й не до вподоби різним газовим принцесам і баронам - от вони й шаленіють.

Руслан ВАЙМАН,
голова правління ЗАТ «Луцький домобудівельний комбінат»:

— Я вам скажу так: я от керівник, директор підприємства 22 роки. Ми перед тим, як замінити оператора компресора, іншого робітника четвертого розряду, думаємо - що це дасть, у що виллється, які матиме наслідки. А хіба можна кожних три місяці міняти топ-менеджерів в країні? Я не політик, я господарник, і думаю, що це неправильно, і небезпечно. Для національної безпеки, для національної валюти. Все ж переплуталося в головах політиків. Я вважаю, що хтось має на мітингах виступати, а хтось має забезпечувати безперебійну роботу державного комплексу!
На мою думку, Єхануров виглядає профі, міцним професіоналом. І ще одне. Коли в нас на підприємстві щось не спрацьовує, скажімо, забезпечення енергоносіями, ми міняємо енергетика. А причому тут керівники інших напрямків? Уявіть собі, що я звільнив сорок чоловік апарату! Припустимо, незадоволені результатами переговорів з Росією... Так замініть міністра палива і керівника "Нафтогазу України". А причому тут інші міністри? Добре те, що я переконуюсь - Україна настільки сильна системна держава, що можна ставити непрофесіоналів, міняти, приймати дурні рішення, а вона, бідна, все одно дає два відсотки росту! Я ж весь цей час керую підприємством, знаю всі проблеми, і те, що проблема з газом не почалася з Ющенка, вона почалася 15 років тому, коли ми не думали жодного дня про енергозбереження. Це думка людини, яка не належить до жодної партії, а дає прибуток державі.

Ростислав ЧАП’ЮК,
перший секретар Луцького міськкому СПУ:

— Я вважаю, що більша частина депутатів Верховної Ради звикла працювати по-кучмівськи, а зараз треба переходити на європейські норми парламентаризму. Практично ця більшість паралізувала роботу Верховної Ради і вони ж зробили спробу паралізувати роботу й уряду. Йому лишилося працювати два з половиною місяці, як і Верховній Раді. То як ще, крім авантюри, назвати спробу замінити в такий час уряд? Більше того, я вважаю, що це авантюра проти всього народу, всієї України.
Депутати голосують за відставку уряду і не голосують за обрання суддів Конституційного суду. Тобто, не хочуть, щоб працював єдиний вищий судовий орган, який може визначити законність, легітимність рішень всіх найвищих органів влади — Президента, уряду і парламенту. Все ж вважаю, що вихід є. Депутатам треба вийти з будинку Верховної Ради і вже до нього не повертатися. Без нинішнього складу парламенту Україна проживе, а от без уряду, без оперативного вирішення насущних проблем — ні. Президент, звичайно, має свої недоліки, але це, безперечно, інтелігентна людина. Знаю особисто і Єханурова як інтелігентного, толерантного, знаючого чоловіка. В той же час бачимо у нашому парламенті азіатчину, грубу силу, шантаж.

Володимир ГУНЧИК,
голова наглядової ради ВАТ «Луцький автомобільний завод»:

— Якщо говорити про мою особисту думку, то — це чисто політична піар-акція. Це тільки намагання отримати політичні дивіденди з боку так званих опозиційних структур. Якщо ж говорити з точки зору підприємця, людини, яка займається бізнесом, — то, головне, чого бажають підприємці, бізнесмени — це стабільність, в тому числі й в системі прийняття рішень виконавчої влади. А тепер це пригальмовує розвиток багатьох проектів. А якщо Верховна Рада ще прийме якесь рішення, яке ніде не можна оскаржити і ніяк змінити? Як така ситуація може бути в країні, яка ставить своєю метою євроінтеграцію, вступ до світової організації торгівлі, яке вже вважає себе частиною європейського суспільства?
Що ж до нашого підприємства, то ми вже відчули на собі, що таке, коли міняють уряд, коли Азаров, скажімо, не міг прийняти рішення по нашій інвестиційній програмі, бо був лише виконуючим обов’язки прем’єра. У Кабінеті Міністрів є цілий ряд нормативних документів по автомобілебудуванню, які підлягають затвердженню, в т.ч. зміни до діючого законодавства, по підприємницькій діяльності, ліцензуванню в автомобілебудуванні. Я боюся, щоб ця нестабільна ситуація не дала можливості конкурентам, або нашим «доброзичливцям» оспорювати рішення уряду, який перебуває у такому стані. Я категорично проти всіх конфронтацій. І вже сьогодні бачу на обличчях багатьох з тих, хто голосував за відставку уряду, вагання, розчарування і розуміння того, що це було популістське рішення. А Кабінет Міністрів повинен працювати. Це дійовий уряд.
Telegram Channel