Китайський коронавірус уже вбив понад 100 людей
Перший випадок зараження ним зафіксували у Піднебесній наприкінці минулого року в 11-мільйонному місті Ухань. На вчорашній день захворювання підтвердили приблизно у 2800 осіб, під підозрою ще кілька тисяч
Нагадаємо, коронавірус nCoV 2019 спалахнув на базарі морепродуктів в Ухані, де продають чимало екзотичних продуктів тваринного походження, зокрема м’ясо кажанів та змій. Тому найімовірнішим первинним джерелом захворювання ВООЗ називає саме цих тварин.
Однак є й інші версії. Активно обговорюють припущення, що новий коронавірус міг поширитися внаслідок порушень вимог біобезпеки в науковій лабораторії з вивчення збудників інфекційних хвороб.
У Китаї оперативно розгорнули комплексні і широкомасштабні заходи для протидії поширенню недуги. Нині в Ухані, де встановлено строгий карантин, швидкими темпами зводять лікарню на 1000 місць. Очікується, що будівля буде готова за 10 днів. Став у пригоді досвід Пекіна в 2003 році, коли столиця боролась з атиповою пневмонією, від якої загалом у світі померло 774 людини. Тоді там за тиждень збудували лікарню «Сяотаншань».
Як видно на відео, які публікують очевидці, іноді перехожі втрачають свідомість просто на вулицях, їх забирають спеціальні бригади медиків у захисних костюмах.
Тепер поширенню вірусу за межі потерпілої провінції допомагає протистояти армія, в Ухань відправили військових лікарів. Закриті для в’їзду і чимало інших міст, обмежено рух більшості громадського транспорту. Влада Китаю також безстроково скасувала всі великі громадські заходи в Пекіні, обмежений доступ і до туристичних об’єктів.
Як видно на відео, які публікують очевидці, іноді перехожі втрачають свідомість просто на вулицях, їх забирають спеціальні бригади медиків у захисних костюмах. Люди буквально розмітають респіраторні маски в аптеках. Тому фірми-виробники захисних засобів змушені пропонувати працівникам потрійну оплату, подовжувати робочий день й скасовувати вихідні.
Випадки захворювання серед осіб, які приїхали з міста Ухань, було зареєстровано також у Таїланді, Японії, Південній Кореї, Австралії, Франції, інших країнах. У США пацієнтів із коронавірусом лікують за допомогою робота, аби ніхто не заразився. Прилад може брати всі необхідні аналізи, а лікарі спілкуються з хворими, які знаходяться в спеціальному ізольованому приміщенні, через великий екран.
Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка, слабкість і головний біль. Збудник передається від людини до людини. Інкубаційний період триває від 2 до 14 днів, хворі є заразними ще до появи проявів недуги.
В Україні, на щастя, підозра на коронавірус у трьох хворих зі схожими симптомами, які повернулися з Китаю, не підтвердилася. Однак лікарі -інфекціоністи застерігають: якщо контакти з Піднебесною не будуть тимчасово припинені, загроза з кожним днем зростатиме. Адже Україна щоденно приймає по 5 прямих рейсів із цієї країни, й вимірювання температури у пасажирів, які прибувають в аеропорти, це лише видимість захисту.
Рада національної безпеки і оборони (РНБО) створила оперативну групу моніторингу та аналізу ситуації з питання поширення коронавірусу nCoV 2019.
При Міністерстві охорони здоров’я України є оперативний штаб. Обмежень щодо поштових відправлень нині не вводять. А тим, хто збирається до Китаю, радять враховувати епідеміологічну ситуацію конкретного регіону. Вдягати маски, вживати лише термічно оброблену їжу, уникати контакту з тваринами та триматися подалі від місцевих із ознаками ГРВІ.
Медики наголошують: частіше мийте руки, не торкайтесь обличчя, не переохолоджуйтесь, не зволікайте із зверненням по допомогу. Це актуально і у зв’язку зі зростанням захворюваності на ГРВІ та грип.
Переляк із приводу поширення китайського вірусу трохи зменшило повідомлення про те, що хвороба піддається лікуванню. Першим обнадійливим сигналом стало одужання 56-річної мешканки Шанхаю, відомі вже й десятки інших таких прикладів. Хоча статистика свідчить, що у середньому 9% інфікованих коронавірусом помирає, найбільш уразливі літні люди з ослабленим імунітетом, хронічними захворюваннями.