Чому Оксана Пекун купувала черевички у Камені-Каширському? (Відео)
І кому освідчувалася народна артистка України на святкуванні 80-річчя району
Як зізналася зірка естради Оксана Пекун, ще вчора вона відпочивала в Буковелі та ковзалася на лижах сніговими пагорбами Прикарпаття, а вже наступного дня пробиралася крізь непроглядні тумани по виямкових дорогах у Волинський край, де бувала вже не раз. Чим завдячує Камінь-Каширщина візиту столичної гості? Ми так і запитали народну артистку, зазирнувши до неї в гримерку.
— Це моя родина, а в родини — ювілей, — відповіла пані Оксана, — і як тільки мені зателефонувала міністр культури району Євгенія Кіндратівна Сидорчук, я відклала всі плани і подолала величезну відстань від Буковеля до Каменя, щоб подарувати настрій своїм друзям.
Я ніколи не думала, що народна пісня так мене полонить, хотіла бути стильною, сучасною, виступати на дискотеках, але коли стала ведучою передачі «Фольк-musiс», зрозуміла, що народна пісня — то справжнє, то наш генофонд, без якого немає нації.
«Замела метелиця, завіяла», — розпочала артистка творчу програму. І хоч хуртовин не видно було по всій Україні, під рухливу мелодію публіка мало не пританцьовувала. А співачка зізнавалася:
— Камінь-Каширський став мені рідним. Із творчою групою ми об’їздили весь район і я в захваті від вашої унікальної культури. А яке у вас небо, які поля, озера, ліси! А які у вас чудові люди!
Пані Оксана дарувала слухачам шлягери минулого століття, а потім знову розповідала:
— Я ніколи не думала, що народна пісня так мене полонить, хотіла бути стильною, сучасною, виступати на дискотеках, але коли стала ведучою передачі «Фольк-musiс», зрозуміла, що народна пісня — то справжнє, то наш генофонд, без якого немає нації.
На підтвердження своїх слів виконала перлину українського фольклору «Стоїть дівча над бистрою водою». А жартівлива «Ой як прийде неділенька, підмалюю личко, на базарі в Камені-Каширському куплю черевички» підняла настрій всім у багатолюдному залі. Співочу Камінь-Каширщину відкрила всій Україні Євгенія Кіндратівна Сидорчук, очільниця відділу культури району, розповіла співачка.
— Знаю, що ця жінка безмежно любить не лише свій район, свою роботу, а й людей, з якими працює. Вона хоче, щоб уся Україна знала, які вони тут талановиті. Ми побували з нею і в Олениному, і в Гуті-Боровенській, у Видерті, Грудках, Воєгощі, і в чудовому Нуйно. Тож потім на програмі «Фольк-musiс» народився експромт, який зараз вам виконаємо з нуйнівськими співухами. Їхні чудові голоси вже почула вся країна. Кавер «Ой, у лісі під дубком» у спільному виконанні поїде у тур по всій Україні. Бо так, як співає Камінь-Каширський, — не співає ніхто, — переконана Оксана Пекун. — А в Гуті-Боровенській є і гриби, і ягоди, і пісні відповідні про це: «Туди-сюди ягоди». Коли є такі живильні гриби-ягоди, то й демографічна ситуація краща, — жартувала артистка. А насамкінець запросила колективи «Родовід», «Волинські співухи» та «Криниця» до спільної пісні «За любов і волю, і щасливу долю».
Ми побували з нею і в Олениному, і в Гуті-Боровенській, у Видерті, Грудках, Воєгощі, і в чудовому Нуйно. Тож потім на програмі «Фольк-musiс» народився експромт, який зараз вам виконаємо з нуйнівськими співухами.
Ми, звичайно, не могли не поцікавитися у співачки і ведучої, яка ж доля чудової передачі «Фольк-musiс», що перестала існувати на UA:Першому, бо ж саме вона познайомила народну артистку України з камінь-каширськими колективами.
– 10 років я присвятила цьому проєкту, — розповіла Оксана Пекун, — з командою відзняли близько 500 програм, об’їздили пів України і відродили майже 1500 українських народних пісень, а їх у нас – до 30 тисяч! Ви уявляєте, скільки попереду було роботи? Зараз ми в паузі і я використовую цей час для того, щоб нести власну творчість людям, бо насамперед співачка. Цього року у мене 25-річчя творчої діяльності, тож тур «Душа моя» ми розпочали з мого рідного Тернополя, а 12 лютого на бенефіс у Києві запрошую всіх. А «Фольк-musiс»… він ще буде, досі співпрацюємо з багатьма колективами. Саме цей проєкт познайомив мене з вашим краєм. Уродженка району Лідія Горошко, учасниця «Голосу країни», мені розповіла, що тут унікальний фольклор, чудові люди й краєвиди. Я тоді зв’язалася з Євгенією Кіндратівною і вже шість років ми дружимо, а камінь-каширські колективи не раз перемагали на «Фольк-musiс» за особливу любов до народної пісні.