Захистіть саджанці від зайців
Взимку диким тваринам часто не вистачає корму, тому вони наближаються до людських осель. Вухані, наприклад, об’їдають плодові дерева. Тож не забудьте подбати про садок і захистити його від гризунів
Штамби можна обробити сумішшю свіжого коров’яку та глини. Узявши її відро, додайте 100 г креоліну або 50 г карболової кислоти.
Намастити кору старим салом — теж добрий спосіб віднадити вуханів від садка. Можна намочити старий папір нітрафеном і обгорнути стовбури.
Буває, дерева обмотують тонкою бляхою чи дрібною сіткою. Але добре подумайте, бо навесні доведеться це все знімати.
Зайці полохливі, і цим варто скористатися при захисті садка. На нижніх гілках почепіть бляшанки з–під пива, всередину яких киньте кілька камінців.
Зайці полохливі, і цим варто скористатися при захисті садка. На нижніх гілках почепіть бляшанки з–під пива, всередину яких киньте кілька камінців. Вітер хитатиме їх, і бляшанки видаватимуть звук та лякатимуть зайд.
Знайомі розповіли ще один спосіб, простий і недорогий. За межами ділянки наклали купи молодих гілляк, які залишилися після обрізки. Долучили кілька молодих дерев. І нашестя вухатих припинилося. Чому? Вони наближалися до садка, натрапляли на купи молодого гілля і не йшли далі. А навіщо, якщо корм уже є?