Збільшіть гусям світловий день
Наприкінці зими ця домашня птиця починає нестися. Гуси без проблем витримують 10 градусів морозу, але холод негативно впливає на яйценосність. Температура у приміщенні має бути 5 градусів тепла. Підлогу треба вистелити соломою
Важливо, як ви годуєте птаство. Корм слід давати тричі на день. Можна ще й на ніч підсипати зерна: тоді птиця могтиме підживитися одразу на світанку. Найкраще давати овес. Підходять і ячмінь та кукурудза. Але у великих дозах вони спричиняють ожиріння, яке знижує репродуктивність. А нині ж ідеться не про відгодівлю. Зернові треба поєднувати з вареною картоплею, тертими гарбузами, морквою, буряками та силосом. Якщо маєте сушену кропиву та сінну потеруху, то це суттєво збагатить раціон гусей.
Корм слід давати тричі на день. Можна ще й на ніч підсипати зерна: тоді птиця могтиме підживитися одразу на світанку.
Пам’ятайте, що птиця потребує кальцію. Тож окремо давайте потовчений черепашник, кісткове борошно. Для травлення необхідний дрібний гравій.
Найчастіше яйцекладка починається третьої декади лютого. Аби пришвидшити процес, вмикайте в приміщенні увечері та вранці світло. Поступово світловий день збільшуйте до 14 годин. Якщо надворі така тепла погода, як нині, обов’язково випускайте гусей на вигул. А коли птиця має доступ ще й до води, то це ще краще, бо вона буде здоровішою.