Колір шкаралупи яйця на смак не впливає
У магазинах сьогодні чималий вибір яєць. Білі, жовті, дрібні, крупні — спробуй вибери. Єдиний спосіб не помилитися — озброїтися інформацією про те, що має значення при купівлі, а що — ні
Колір — це лише естетика. Один із міфів — коричневі яйця смачніші і поживніші. Насправді ж між ними і білими різниця лише в тому, що перші несуть кури усіх кольорів, а другі — лише білі. На макро- і мікроскладі, смаку колір оболонки не позначається. Тож розповіді про користь яєць з оранжевим жовтком — міф. Насторожитися треба хіба що тоді, коли він занадто білий. Це свідчить про те, що курку погано годували. Адже колір жовтка залежить від складу корму. Якщо в раціоні птиці були кукурудза, люцерна, які містять каротиноїди, то і жовток буде насиченим, яскравим.
Домовившись із жертвою про зустріч поблизу недіючого кафе в Ковелі, щоб нібито замовити йому виконання будівельних робіт, зловмисник під час розмови вранці 16 вересня 2019 року вистрілив жертві в голову.
Від рекордсменів до середнячків. Більшість виробників ділять яйця на такі категорії: великі, середні, маленькі. Найвищу оцінку отримали дуже крупні вагою 73 грами. Вони належать до вищої категорії. Яйця трохи менших розмірів називаються відбірними — 63–72,9 грама.
Домашні чи фабричні. Один із міфів, що перші корисніші. Насправді це не так. Адже, купуючи з рук, ми не знаємо, в яких умовах утримувалися кури, чим їх годували, чим вони хворіли. На фабриках же переймаються питаннями безпеки і якості.
Яйця дієтичні. Так їх іменують не тому, що містять менше калорій чи використовуються для дієтичного харчування. Їхня відмінність від звичайних столових у термінах зберігання. Яйце називається дієтичним тільки тоді, як від часу, коли його знесла курка, пройшло менше 7 днів. Після цього воно переходить до категорії столового.