
«Беркутята» повернулися і вимагають суду над нами
Я радий, що двоє «беркутят» повернулись до Києва (двоє з п’яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», яких передали на окуповані території у межах обміну утримуваними, повернулися в Україну і написали звернення до президента, назвавши Майдан «державним переворотом». — Ред.). І їхнє послання до керівництва країни мені відверто подобається. Можливо, цим двом хлопцям, яким 6 років тому не повезло поцілити в мене (натомість, на жаль, вдалося влучити в багатьох наших побратимів), буде по силі те, чого не зміг за ці роки домогтися я та ми всі разом
Я про офіційну правову оцінку Майдану та всіх супутніх подій.
«Беркутята» однозначно праві в одному: тодішнім подіям має бути дано правове визначення.
Ніхто при здоровому глузді не скаже, що ситуація, в якій посеред Києва сотні людей стріляють одне в одного, а тисячі кидаються гранатами, «коктейлями» та камінням, — нормальна. Коли люди вбивають одне одного та нищать купу дорогого майна, — однозначно чиниться злочин, і хтось є злочинцем. Питання одне — хто?
Звісно ж, тут ми з «беркутами» бачимо ситуацію діаметрально протилежно. І правий лише хтось один із нас.
Або 16 січня 2014–го президент Янукович із групою співучасників вчинив спробу антиконституційного державного перевороту. З цього моменту в країні припинилась легітимність влади, і всі наші дії — аж до відновлення цієї легітимності після втечі злочинця — були абсолютно законним самозахистом, захистом Конституції та придушенням антиконституційного путчу.
16 січня 2014-го президент Янукович із групою співучасників вчинив спробу антиконституційного державного перевороту.
Або ж навпаки — переворот відбувся 21 лютого 2014–го, а заколот з метою повалення законної влади шляхом масових безладів розпочався 19 січня на Грушевського.
В обох випадках є злочинці та захисники Закону.
В обох випадках хтось має відповісти за злочин та сісти надовго.
І це не той випадок, де можна «зійтись посередині» чи зробити вигляд, що нічого не сталось, що «хтось погарячкував», «проїхали–забули».
Не проїхали і не забули.
На жаль, попередня влада рівно 5 років старанно намагалась втекти від прямої та однозначної відповіді на питання: хто ж був путчистом, а хто — захисником Конституції взимку 2014 року? І от тепер ми маємо результат — «беркутят», які повернулись і вимагають суду над нами.
Можливо, хоча б це нарешті змусить нас мобілізуватись та домогтися однозначної відповіді на старанно замовчуване 6 років поспіль питання: чим був наш Майдан та ким тоді були ми? Злочинцями чи захисниками Закону від сваволі?
Бо від відповіді на це питання повністю залежить те, яку ж країну ми далі будуватимемо.
Євген ДИКИЙ,
біолог, майданівець, екскомандир роти батальйону «Айдар»
