Пенсію на пошті отримують без оформлення карт та відкриття рахунків
Все більшого попиту у сучасних умовах набувають безготівкові платежі, розрахунки карткою в магазинах, сплата комунальних послуг онлайн; почастішали й випадки переведення пенсії на банківські рахунки. Проте у людей старшого віку цей процес викликає більше труднощів, аніж зручностей. Чи обов’язково пенсіонеру переходити на банківське обслуговування, чи можна й далі отримувати пенсію на пошті?
Нині майже 40% людей поважного віку отримують пенсію через Укрпошту (близько 4 млн, на Волині їх — 115 тисяч). Останнім часом вони нерідко просять прокоментувати, чи можна не змінювати звичного способу. Адже безумовні плюси банківського обслуговування для людей у віці (особливо тих, хто проживає у сільській місцевості) перетворюються на великі проблеми. Необхідність не тільки оформити картку, а й періодично проходити обов’язкову ідентифікацію у банку; недоступність банкоматів (непоодинокі випадки, коли в селі вони взагалі відсутні і навряд чи скоро з’являться); неможливість самостійно зняти кошти в потрібний момент, потреба раз на місяць їхати до найближчого банкомата (добре, якщо в межах населеного пункту, часто — в інший) або звертатись до родичів чи знайомих — це неповний перелік проблем, з якими стикаються пенсіонери.
Зважаючи на те, що поштові відділення є майже у кожному населеному пункті, а листоноші обслуговують мешканців усіх без винятку сіл, селищ, хуторів (навіть найвіддаленіших), можливості пошти доставити й виплатити пенсію на порядок вищі, ніж у будь-якої фінансової установи.
Укрпошта ж зберегла унікальну мережу з понад 11 тис. відділень.
Банківська мережа останніми роками невпинно скорочувалась, лише за минулий рік відділень стало майже на тисячу менше, а вся банківська система скоротилась до 8,5 тис. офісів. Укрпошта ж зберегла унікальну мережу з понад 11 тис. відділень.
І головне. Поважний вік, захворювання (чи інвалідність) часто роблять отримання пенсії надзвичайно складним поза межами власного дому, натомість послуги пошти — не просто зручні й корисні, а й вкрай необхідні. Адже листоноша не тільки принесе кошти додому, передасть пенсію «з рук в руки», а й прийме оплату за комунальні послуги, щоб не виникало заборгованості, може продати за соціальними цінами найбільш потрібні товари…
Тож, якщо у вас є необхідність або просто бажання отримувати пенсію чи соціальну допомогу, яку ми теж виплачуємо в Укрпошті, або ж отримати субсидію, необхідно особисто звернутись до управління Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення за місцем проживання із заявою про призначення пенсії та відповідними документами.
У заяві необхідно зазначити: «виплату пенсії (соціальної допомоги) прошу проводити через пошту».
Якщо пенсіонер уже отримує пенсію у банку, проте хоче отримувати її через Укрпошту, він також може звернутись із відповідною заявою до територіального управління того державного органу, в якому вона була оформлена, і подати заяву про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання виплат за місцем фактичного проживання.
Іван ЛЮСАК, директор Волинської філії АТ «Укрпошта»