Лист із Америки таки «долетів» до адресатки з Луцька!
В одному з попередніх номерів «Волині» авторка цих рядків розповіла про недоставлене поштове відправлення з далекого Сіетла
Ця інформація схвилювала декількох читачок, які зателефонували мені особисто, та багатьох користувачів мережі Facebook, котрі невтомно поширювали інтернет–версію замітки–прохання.
Отож, спільними зусиллями адресатку листа — Лесю Корнійчук — було знайдено: вона проживає на вулиці Кравчука у Луцьку. Жінка підтвердила, що у неї дійсно є близькі родичі у Сполучених Штатах Америки, зокрема у місті Сіетл.
Жінка підтвердила, що у неї дійсно є близькі родичі у Сполучених Штатах Америки, зокрема у місті Сіетл.
Вона розповіла, що й раніше отримувала від них поштою світлини й вітальні листівки з нагоди свят і пам’ятних дат. А нині різдвяно–новорічне вітання уже й не сподівалася одержати…
Леся Корнійчук подякувала працівникам відділення поштового зв’язку № 26 та, зокрема, «листоноші, яка «скумекала» і таки принесла очікуваний лист.
Світлана ЗОЗУЛЯ.
Сім кроків
Їй близько 70–ти. Мешкає на 5–му поверсі багатоповерхівки. Щодня вона тепло вдягається на прогулянку, а затим відчиняє… балконні двері. Маршрут звичний: сім невеличких кроків — уперед, сім — назад. Саме стільки дозволяє величина балкона
Вона тільки зрідка поглядає вниз, бо зробила відкриття — їй цікавіше з собою. Про що вона думає? Згадує себе дівчам у квітчастій сукеночці… Як перекидає через плече косу на побаченні… Бере на руки первісточка… Терпне від щастя, чуючи перше «ма–ма»…
Сім неквапних кроків — уперед і сім — у зворотному напрямку.
…Отой вечір, коли він зненацька приніс їй величезний букет ромашок! Стільки років шлюбу позаду, а він — з «їхніми» ромашками. І здивовані очі дітей: «Чому мама плаче?!»
Сім кроків — уперед, сім — назад. Не бозна–скільки для прогулянки, але достатньо, щоб переглядати найяскравіші секундні кадри, вилущені з десятиліть життя.
Оксана КОВАЛЕНКО.
«Життя — як пісня»
Так називається книга спогадів про відомого на Волині та за її межами культурного діяча, педагога, засновника Волинського коледжу культури і мистецтв ім. І. Стравінського Віктора Чебліна. Нещодавно вона вийшла в обласній друкарні у серії «Видатні постаті Волині»
Лариса ЗАНЮК
Зібрати та впорядкувати публікації про колегу стало справою честі для заступника директора закладу Антона Антонюка, який знав Віктора Михайловича особисто. Заслуженого працівника культури поважала інтелігенція області, а зі створеного ним культосвітнього училища вийшло чимало видатних особистостей. Усі вони поділилися своїми думками про Вчителя у книзі.
Десять років, як Віктор Чеблін спостерігає за своїм дітищем із небес, його ставлять у приклад студентам, як взірець життя, гідного наслідування. Багато матеріалів про Віктора Чебліна друкувала і газета «Волинь». Анастасія Філатенко, «літописець культури Волині», як нарік її автор книги, написала публікацію «Життя — як пісня», так і назвав її Антон Антонюк.
Анастасія Філатенко, «літописець культури Волині», як нарік її автор книги, написала публікацію «Життя — як пісня», так і назвав її Антон Антонюк.
Бо пісня — сумна чи весела — супроводжувала Віктора Михайловича все життя. Та майстер знав толк не лише в музиці (грав на всіх можливих інструментах, окрім скрипки), а й був чудовим педагогом і дбав про рухову активність студентів, заняття спортом. У виданні багато фотографій, через які відкривається не просто чудова людина з гроном талантів, а й уся епоха становлення культурної освіти Волині, яскраві сторінки її минулого.
— Завдяки Віктору Чебліну заклади культури, бібліотеки були повністю забезпечені кваліфікованими кадрами. На жаль, тепер багато їх закриваються, — розповідає автор Антон Антонюк. — Велика подяка всім, хто поділився спогадами і допоміг матеріально. Книга розрахована на студентів, керівників навчальних закладів. Знаю, що зацікавляться і колишні випускники. Тож придбати її можна в коледжі. n
Календар
26 лютого
Сонце (схід — 7.07, захід — 17.55, тривалість дня — 10.48).
Місяць в Овні. 4 день Місяця.
Іменинники: Світлана, Зоя, Степан, Артем, Мартин.
27 лютого
Сонце (схід — 7.05, захід — 17.57, тривалість дня — 10.52).
Місяць в Овні. 5 день Місяця.
Іменинники: Кирило, Михайло, Федір, Оксентій, Аврам, Георгій, Юрій, Филимон.
Книгарню–кафе поповнить іваничівський фермер
Про Леонтія Петровича Макарова — гарного господаря, колишнього депутата Іваничівської районної ради, патріота й не байдужу до всього, що відбувається в районі, області та в державі загалом, чудову людину — уже доводилося писати в нашу газету
Як правило, при кожній зустрічі він щиро та емоційно розповідав про те, як непросто ведеться нашим фермерам, коли пальне, засоби захисту рослин, міндобрива дорожчають так, що ціни на сільгосппродукцію за ними не встигають, як непросто взяти кредит, інколи «воювати» з бюрократичними перепонами.
І цього разу телефонний дзвінок налаштував на подібну інформацію. Однак вона стосувалася зовсім іншого. Це була реакція на матеріал «Хочете прочитати книгу — підіть у кафе».
Іваничівський фермер, який основну функцію у господарстві вже передав синові, вирішив і частину своєї бібліотеки, яка не вміщається в будинку, передати у більш людне місце. Книги дуже цікаві, ним та дітьми перечитані й гарно збережені. Думав, якій бібліотеці їх подарувати. А тут така слушна нагода…
Іваничівський фермер, який основну функцію у господарстві вже передав синові, вирішив і частину своєї бібліотеки, яка не вміщається в будинку, передати у більш людне місце.
Попросив повідомити власників кафе. Надіюся, що вони погодяться продовжити повноцінне життя десяткам видань, деякі з них майже раритетні. Книги, як і люди, прагнуть спілкування. От тільки чи багато в «Новіку» вільного місця на стінах для книжкових полиць?
Алла ЛІСОВА.
Прогноз погоди
«Сонне сонце іще – наче ласка луски золотої»
Теперішня погода немовби в очікуванні справжньої весни. І навіть небесне світило дрімає, як пише поет Ігор Павлюк. 26 лютого, у день пам’яті преподобного Мартиніана, приборкувача пристрастей, наші пращури спостерігали за небом: якщо ввечері місяць червоний, то наступного дня очікувати вітру і снігу.
А за прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометеоцентру Світлани Гончаренко, 26 лютого — хмарно з проясненням, дощ із мокрим снігом. Вітер південно–західний, 7–12 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 0–5 градусів тепла, вдень — 4–9.
26 лютого — хмарно з проясненням, дощ із мокрим снігом.
27–го — хмарно з проясненням, вночі мокрий сніг, вдень невеликий дощ з мокрим снігом. Вітер північно–західний, 7–12 метрів за секунду, місцями пориви — 15–20. Температура повітря вночі — мінус 2— плюс 3, вдень –0— плюс 5. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 26 лютого було 1990 року — плюс 17, найхолодніше — 1963–го — 31 градус морозу.
У Рівному 26, 27 лютого хмарно, без опадів. Температура повітря — 26 лютого — 3–9 градусів тепла. 27–го — 2–5 градусів вище нуля.