Королева бісквітів і Герой України
«Про мене говорили, що цю тітку не можна ні купити, ні об’їхати, бо живу за Божими заповідями», — каже Алла Коваленко
Спокійна і розважлива. Шанує у людях правдивість. Своїм розумом і хистом заробила понад 40 мільйонів. Гроші є одним із плодів її рішень, завдяки яким у важкі для економіки роки втрималося і пустило гарні пуп’янки відоме кондитерське підприємство у Харкові. Тепер цукерками із тієї «солодкої столиці» ласують не те що в Європі — в мусульманських країнах (правда, спеціальними, без тваринних жирів)
У травні героїні цієї публікації виповниться 72. Але, впевнена, це якраз той випадок, коли мою однофамілицю ні тіткою, ні бабусею називати ніхто не поспішає, навіть позаочі. Їй більше пасує Алла Арестівна.
Їй більше пасує Алла Арестівна.
В Україні й за кордоном Коваленко відома як президент корпорації «Бісквіт-Шоколад», генеральний директор Харківської бісквітної фабрики. У 1998 році, коли підприємство фактично розорилося, Коваленко зуміла вивести його з кризи. Згодом не шкодувала грошей на сучасні виробничі лінії, на найкращі какао-боби й роками працювала, щоб отримати сертифікати якості міжнародного зразка.
Журнал «Фокус» вписав її в сотню найуспішніших українських жінок, згадавши про статок понад 40 млн гривень. Економісти-експерти підсумували: «Ті, хто зумів втримати свій бізнес на плаву у час такої скрути, — висококласні менеджери».
Коваленко не приховує, що є набожною жінкою, і особливо застерігає від порушення заповіді про заздрість та оббріхування.
Алла Коваленко любить поласувати «своїми» солодощами. Та не просто вибирає пещеними пальчиками цукерку з піднесеної коробочки. Подейкують, що досі невтомно контролює, що і як робиться, вникає у нові рецепти й особливо пантрує за якістю шоколаду та печива. Мусить думати й про зарплатню. В її підпорядкуванні — понад 2 тисячі працівників!
«Солодка» відповідальність лягла на неї 1987 року. Тоді їй запропонували очолити Харківську кондфабрику, і вона, 39-літня жінка, не злякалася. Зрештою, мала усі підстави вірити в себе, бо в попередні роки рухалася тільки вгору: з посади інженера-технолога жирового комбінату добралася до начальника виробництва, згодом уже на новому місці роботи, на «кондитерці», всього за 3 роки довела, що кмітливішого за неї начальника нема.
Свій успіх Алла Коваленко пояснює умінням добре прораховувати майбутнє. Мовляв, як шахіст, може бачити розвиток подій на декілька кроків наперед і йти до цілі. Ще один її секрет — ставитися до роботи віддано. В одному з інтерв’ю зауважила: «Я просто ніколи не відступала від принципів. Для мене харківське виробництво — не просто бізнес, а справа життя». До ще більшої її честі, ця «справа» включає і щедру допомогу місцевому інтернату для дітей. Коваленко не приховує, що є набожною жінкою, і особливо застерігає від порушення заповіді про заздрість та оббріхування…
Алла Коваленко має звання Героя України. Так її заслуги в розвитку харчової промисловості відзначив Президент Віктор Ющенко. У непевні часи вона активно підтримувала Помаранчеву революцію. І досі повторює, що треба будувати суспільство, де люди чують одне одного та приймають адекватні рішення.
Ця жінка має можливість віддаватися кар’єрі завдяки надійному тилу. Як зауважує, ніколи не чула докорів, що пізно приходить з роботи, мало готує, — ані від чоловіка, ані від дітей (має дорослих синів-близнюків та доньку). Знає, що її сім’я приймає її такою, якою вона є. З любов’ю їй щастило змалку, бо мала чуйних і працьовитих батьків. У школі майбутня «Королева бісквітки» вчилася на «добре», обожнювала математику й хімію. Була активісткою й у комсомольському русі, й «капітаном» у спорті (навіть метала спис і ядро). «Я себе спробувала у всьому, дещо потім дуже знадобилося в роботі», — аналізує Алла Коваленко. Про неї пишуть: «Справилася там, де спасувало чимало чоловіків». А вона має задоволення від смаку шоколаду і з того, що візує «цукеркові» угоди з добрячою кількістю країн, включно з Америкою та Китаєм.
За матеріалами glavnoe.ua, biscuit.com.ua, visnuk.com.ua, city.kharkov.ua glavnoe.ua