В.о. Генпрокурора Чумак: «Підозри Порошенку «висмоктані з пальця»
Посадовець зауважив, що навіть якщо йому завтра принесуть підозри на п’ятого Президента — він не стане підписувати незаконні документи
Підозри п’ятому Президенту України Петру Порошенку, які підготувало Державне бюро розслідувань, не були підписані тоді ще не звільненим Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою через те, що вони фактично «висмоктані з пальця». Про це в інтерв’ю виданню «Главком» розповів в. о. Генпрокурора Віктор Чумак (на фото).
«Ми не гальмували жодної справи, але й не підписали жодної підозри, якщо вона не вивірена до останньої літери. Підозра — це ж не один аркуш, а сто сторінок, на яких описується конструкція злочину, щоб суд її прийняв. Якщо ж ти підписуєш необґрунтовану підозру і суд її такою визнає, ти так само відповідаєш у кримінальному порядку за незаконне притягнення до відповідальності», — наголосив Чумак.
За його словами, якість цих підозр була такою, що їх неможливо було навіть виправити: «Було б що виправляти. Якщо фактів у слідства і в підозрі немає, їх не висмокчеш із пальця. Воно ж у суді потім усе розвалиться».
За словами Віктора Чумака, якість цих підозр була такою, що їх неможливо навіть виправити.
Посадовець зауважив, що був дуже жорстким політичним опонентом Порошенка, але це ще не привід підписувати незаконні документи. «От завтра мені як в. о. принесуть підозру Порошенкові — і що робити? Скажуть — Чумак не підписує підозри Порошенку, бо той йому заплатив. Але ж я не можу підписати незаконний документ», — резюмував він.
Нагадаємо, що, за словами керівника фракції «Слуга народу» Давида Арахамії, останньою краплею для звільнення Генпрокурора Руслана Рябошапки для «монобільшості» стало небажання підписувати «підозру Порошенку». «Останньою краплею, напевно, стало непідписання підозри щодо пана Порошенка. Тому що все готово до підписання підозри, але ніхто нічого не робить», — сказав Арахамія в коментарі журналістам.
ТИМ ЧАСОМ
Світовий Конґрес українців закликав Президента Зеленського та новопризначений уряд уникати політично вмотивованого правосуддя. «Українська держава ризикує втратити підтримку міжнародних партнерів, якщо її політичні лідери перестануть дотримуватися принципу верховенства права, будуть використовувати правосуддя у політичних цілях та не зможуть повноцінно впровадити необхідні демократичні та економічні реформи», — наголошується у зверненні СКУ.
Дарія КЛИЧ