Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

РІК НОВОЇ ВЛАДИ В ОБЛАСТІ

Прес-конференція голови облдержадміністрації Володимира Бондара...

Прес-конференція голови облдержадміністрації Володимира Бондара.

Володимир ЛИС

— Аби мене не звинуватили у брежнєвських підходах до оцінки своєї роботи за цей рік — я вам нічого не розповідатиму про наші успіхи і досягнення, — так не без гумору розпочав прес-конференцію, приурочену до річниці його перебування на, як прийнято казати, губернаторській посаді, голова облдержадміністрації Володимир Бондар. — Задавайте запитання, а я постараюся відповісти на те, що вас цікавитиме, і дозвольте вплітати десь у відповіді цифри і графіки, щоб продемонструвати, що зробила влада, зробила команда.
Як виявилося, журналістів цікавило дуже багато — від того, чи використовуватимуться малі річки на Волині для будівництва міні-гідроелектростанцій (а є вже ентузіасти, які готові запропонувати свої проекти) як одне з можливих альтернатив використання енергоресурсів і того, чи продовжуватиметься газифікація сіл в області, — до діяльності «команди Бондара» і окремих її представників, діяльності райдержадміністрацій, окремих галузей і навіть підприємств, виплати боргів по зарплаті і співпраці з сусідніми регіонами.
Щодо використання малих річок, то такі проекти Володимир Налькович підтримував, ще будучи народним депутатом України, питання лише в тому, хто фінансуватиме ці проекти, зокрема, по використанню енергії того ж Західного Бугу. Локачинське газове родовище експлуатуватиметься і розвиватиметься, хоча воно на третину вже вичерпане, але в найближчі роки забезпечуватиме своїм волинським газом цей і сусідні райони. Продовжуватиметься й газифікація сіл, на ці роботи є 10 мільйонів гривень, але є й борги перед тими, хто виконував ці роботи в минулі роки на суму в п’ять мільйонів. Отож, визначатиметься, які села газифікуватимуть в першу чергу, де це найбільш необхідно, і проводитимуться роботи. Відзначено, що з більш як мільйона гривень інших боргів — по зарплаті, які вдалося скоротити — більшість припадає на аграрний сектор. Щодо інших заборгованостей, то було висвітлено цікаву проблему — чи це борги економічно активних підприємств, які працюють і спроможні в майбутньому розрахуватися, чи тих, які існують вже лише на папері, але теж мають борги перед людьми. Ось з якими проблемами довелося зіткнутися новій владі, хоча роботою своєї команди її керівник задоволений.
Оскільки колег цікавила, як виявилося, в основному виробнича діяльність і таки цифри та показники, то кореспондент «Волині» вирішив піти трохи «проти течії» і поцікавився, як втілювалися задекларовані нові європейські підходи до стилю і методів діяльності влади. Відомо, що виконавча влада в Європі не займається поточними виробничими, господарськими справами і проблемами. Наскільки ж нашій новій владі вдалося відійти від колишнього стилю всім керувати, від горезвісного «ручного управління»?
– Новий стиль керівництва — це те, над чим ми повинні працювати і працюємо в першу чергу, – відповів голова облдержадміністрації. – Треба вже зрозуміти всім, що з кабінету губернатору сьогодні вже не можна дати розпорядження керівнику підприємства випускати ту чи іншу продукцію в такому-то обсязі чи щось в цьому дусі. Ми сьогодні створюємо умови для розвитку бізнесу. Ми починаємо працювати по-іншому. Стратегію будь-якого господарства визначає його керівник. Коли нам кажуть, чому вперто не здається завод «Кромберг і Шуберт», то я відповідаю: ми зняли всі бюрократичні перепони, щоб це виробництво розвивалося. Але будувати за них ми не можемо, здавати за них норми не можемо, ми можемо створити такі умови, щоб сюди прийшов капітал. Як це відбуватиметься, наскільки ефективно, це вже повинен дати відповідь менеджмент, керівництво. Але є ще підприємства з державним пакетом власності. Такі підприємства є і ми з ними працюємо досить щільно. В першу чергу – це «Волтекс», де, на превеликий жаль, ситуація досить сильно запущена. Але в наших силах виправити цю ситуацію, як і ситуацію по «Ковельсільмашу», по «Оснастці», по інших підприємствах, де держава є меншим власником.
Щодо цифр, без яких таки не обійшлося, то відзначимо кілька найхарактерніших. Досягнуто зростання проти позаминулого року обсягу прямих іноземних інвестицій на 19 відсотків. У 2005 році надійшло 82 прямі інвестиції на загальну суму 18,7 мільйона доларів США та 10 мільйонів доларів кредитних коштів на спорудження заводу з виготовлення бортових кабельних мереж для легкових автомобілів. Виробництво промислової продукції збільшилось на 21,9 відсотка.
Нарешті заробітна плата на Волині перестала бути другою знизу. За рік, що минув, ми обігнали, виявляється, не лише Тернопільську, а й Хмельницьку, Вінницьку, Чернігівську і Житомирську області. Тепер середня зарплата в нас 684 гривні, а у листопаді 2004-ого була 470. А це в два рази більше від мінімальної та в півтора від прожиткового мінімуму.
З інших цифр мене особисто найбільш порадували такі. 134 мільйони гривень, які виплачено як допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства (тут зростання у 3,5; 5,5 раза і навіть у 12 разів). Це виконання місцевих бюджетів за власними доходами на 103,2 відсотка, яке забезпечено всіма районами та містами. Це отримання 339,6 мільйона гривень податків з підприємств проти 177,3 мільйона у 2004 році, бо це означає, що економіка в нас таки виводиться з тіні й поменшала кількість зарплати «в конвертах».
Серед того, що нова (вже й не нова) влада береться досягти в році нинішньому — подальше зростання зарплати, інвестицій та соціальних виплат. І важливий момент — поставлено завдання забезпечити можливість працюючим людям купити у власність дешеве житло під довгостроковий кредит.
Telegram Channel