Як пройти співбесіду при пошуку роботи
Над цим питанням замислюються претендентки на вакансії
Багато з них бояться при зустрічі із потенційним роботодавцем сказати щось не те. І таки роблять це, завалюючи співбесіду. Можливо, наші поради допоможуть уникнути цього. Яким чином?
Зацікавте керівництво власною персоною. Якщо ви претендуєте на гарну посаду, то будьте готові до найнесподіваніших і навіть каверзних запитань. Тому, перед тим, як відповісти на них, обміркуйте, що будете говорити. При особистій співбесіді продемонструйте впевненість у власних силах, здатність приймати рішення і відповідати за свої дії. Сідаючи на вільне місце, розташовуйтеся таким чином, щоб опинитися із роботодавцем віч-на-віч, налагодити візуальний контакт. Коли він не бачить відкритого погляду, то це може бути трактовано як нещирість або приховування інформації. Жестикуляція не повинна бути бурхливою та емоційною, тому варто контролювати себе. Невеличкі паузи в розмові, доречна усмішка додають шансів на працевлаштування.
Не розповідайте про недоліки своїх колишніх керівників. Це не тема розмови на співбесіді.
На всі запитання давайте чіткі, зрозумілі відповіді. Звісно, коли цікавляться вашими планами щодо народження дітей, проблем зі здоров’ям — це некоректно. Але такі запитання усе ж можуть бути. Тож відповідайте на них із іронією або жартома. Не розповідайте про недоліки своїх колишніх керівників. Це не тема розмови на співбесіді. Наприкінці можете поцікавитись у керівництва про ваші шанси на отримання вакансії.