Як захистити руки?
Зараз усім необхідно щоразу їх мити. Це один із найефективніших способів запобігти передачі інфекцій. Однак, на жаль, коли ми вдаємося до цього частіше, ніж зазвичай, то пошкоджуємо захисний бар’єр шкіри. Уникнути проблем допоможуть поради дерматологів
1. Мийте руки теплою водою. За словами фахівців, гаряча може з часом пересушити шкіру, при цьому анітрохи не є ефективнішою з точки зору очищення. Вона руйнує захисний ліпідний шар, тому найліпше — мити саме теплою водою з великою кількістю мила.
2. Обирайте мило зі зволожувальними компонентами. Найкраще — рідке. Зверніть увагу на наявність у ньому гліцерину та ланоліну, вони запобігають пересушуванню шкіри. Також фахівці не радять намилювати руки надто інтенсивно.
3. Користуйтеся зволожувальним кремом. Вода, яка потрапляє на руки, витягує воду і з самої шкіри і випаровується на сухому повітрі. Тож шкіра грубіє та пересушується. Крем сприяє відновленню захисного шару епідермісу, «наповненню» шкіри водою, її заспокоєнню, покращенню зовнішнього вигляду та текстури. Застосовуйте його після кожного миття, перед сном і тоді, коли відчуваєте сухість.
Пам’ятайте: бактерії легше переносяться на мокрі руки.
4. Носіть рукавички. Це допоможе зберегти вологу у шкірі, а також захистить руки від висушування вітром і температурою.
5. За необхідності використовуйте додатково бальзам чи вазелін. Особливо це актуально для тих, хто страждає на такі захворювання, як псоріаз та екзема.
6. Якщо шкіра рук дуже суха, замінюйте миття з милом на дезінфікуючий засіб. При цьому після повернення з вулиці, поїздок громадським транспортом, у разі сильного забруднення та перед їжею руки все одно потрібно мити.
7. Не забувайте просушити руки. Найкраще використовувати паперові рушники. Якщо користуєтеся звичайними, то в кожного члена родини повинен бути власний рушник, який необхідно прати раз на три дні. Пам’ятайте: бактерії легше переносяться на мокрі руки.
Джерело: wworld.com.ua.