Ефективно працюємо на відстані
На період карантину чимало компаній за можливості переходять на дистанційну роботу. У багатьох працівників немає досвіду віддаленого виконання завдань без втрати продуктивності й контакту з командою. Тож як організувати свій робочий день вдома?
Поговоріть із близькими. Попередьте рідних, щоб під час роботи вас не турбували. Спершу вони навіть можуть ображатися. Спробуйте пояснити, що мусите зосередитися на робочих завданнях. Якщо відволікатиметеся, то не зможете бути ефективними, а це може призвести до втрати роботи.
Робоче місце. Звісно, найкраще — окрема кімната, але загалом це має бути місце, де вам зручно і є все необхідне для роботи. Й улюблений диван, і кухонний стіл підійдуть, головне — щоб панувала тиша, ніхто не заважав і поруч була розетка для комп’ютера. Знайдіть навушники й налаштуйте відеокамеру. Перевірте, щоб позаду вас не було предметів або одягу, які викличуть незручність перед колегами під час відеодзвінка.
Вбрання. Дистанційна робота відрізняється від фрілансу, коли ви самостійно визначаєте зручний для себе розклад і кількість завдань. Це звичайний робочий графік, просто ви тимчасово перебуваєте поза офісом. Тож після ранкових процедур і сніданку вдягніть пристойний одяг — не обов’язково класичний костюм, але працювати в халаті чи іншому домашньому вбранні — не варіант, щоб не довелося при терміновому відеодзвінку кричати: «Зачекайте, я зараз!».
Дрібниці. Приготуйте пляшку з водою, фрукти для перекусу, щоб не відлучатися і не змушувати колегу чи шефа довго чекати вашої реакції на повідомлення.
Й улюблений диван, і кухонний стіл підійдуть, головне — щоб панувала тиша, ніхто не заважав і поруч була розетка для комп’ютера.
Увага. Вдома зазвичай набагато більше того, що вас відволікатиме, тож треба особливо дотримуватися дисципліни. Не зосереджуйтеся на поглинанні звісток з усіх усюд, пам’ятайте: неправдива, але доступна інформація є засобом маніпуляції свідомістю. Ретельніше обирайте джерела, з яких дізнаєтеся новини, й критично оцінюйте інформацію — це допоможе бути спокійнішим і краще фокусуватися на головному.
Хатні справи. Прибрати в квартирі, завантажити білизну у пралку — все це намагайтеся зробити до початку робочого дня або ж в обідню перерву.
Беріть зобов’язання і встановлюйте дедлайни. В офісному режимі сама атмосфера стимулює до діяльності. Домашня обстановка зазвичай розслаблює й уповільнює. Але якщо ви пообіцяли виконати роботу в певні терміни — це чудово дисциплінує.
Спілкування. Хваліть колег за досягнення й ідеї, за ініціативи та активність, говоріть їм компліменти, жартуйте, щоб підтримувати хороший настрій у команді.
Карантин колись закінчиться, а навички роботи у незвичній обстановці, самоорганізації і самодисципліни — безцінний досвід, який може згодитися.