Триває дезінфекція багатоквартирних будинків у Луцьку
З резервного фонду бюджету на санітарну обробку міста додатково виділили 1 мільйон гривень
Відповідне рішення ухвалили на позачерговому засіданні виконавчого комітету Луцької міської ради. До протиепідемічної обробки залучено працівників комунальних служб. Вони забезпечені розчином та всіма необхідними захисними засобами.
Кожен під’їзд має оброблятися щонайменше раз на три дні.
Кожен під’їзд має оброблятися щонайменше раз на три дні.
У першу чергу санітарної обробки зазнають поручні, кодові замки, домофони, дверні ручки у під’їздах, ліфти та кнопки ліфтів, підлога. Комунальні підприємства та ОСББ Луцька самовіддано працюють для протидії можливому поширенню коронавірусу. Фото із сайту Луцької міської ради.
Кость ГАРБАРЧУК.
Зорі над нашою піччю
Щоразу, побачивши, як із комина здіймається біла завіса, знала, що мама прив’язує «мотузкою диму хату до небес». Вона хутенько ставила на черінь печі пухкі колобки – і кімната наповнювалася солодкуватим ароматом свіжоспеченого тіста
Людмила ВЛАСЮК
Я відламувала шматок паляниці і, незважаючи на лагідний окрик матері: «Не їж, бо гаряча», – чимдуж бігла на вулицю. Сідала біля старої вишні і смакувала окрайцем, запиваючи холодним молоком. Ця добра щедра наша піч багато випекла хліба, вона завжди пахла мені сушеними яблуками і сухим гарбузовим насінням. А взимку, прийшовши зі школи, я любила забратися на неї, бо була вона величезною, майже в ріст людини. Це місце стало моїм персональним всесвітом. Закривалася піч такою весняною зеленою ширмою. І ти лежиш там, відчуваєш її тепло і щось собі фантазуєш.
І ти лежиш там, відчуваєш її тепло і щось собі фантазуєш.
Сьогодні ми починаємо звертати увагу на речі, насправді для себе важливі, але забуті. І мені згадалась та піч, і ширма її цвітаста, і смак сушених яблук. Як у повній світанковій тиші ще сонно тріскотять дрова, обігріваючи холодні її боки. Як мама згрібає розпечені вуглинки на купку, підмітає черінь гусячим крилом. Як потім розпашілі хлібини шикуються на столі, накриті рушничком. А нам так і кортить хоча б мізинцем відколупнути теплу духмяну скоринку… Як вона уміла й тут побачити зорі, виводячи їх глиною над припічком.
П’ять років тому ми викинули піч, бо, як нам здавалось, вона стала вже непотрібною. Збудували нову, у літній кухні, а в хаті до того ж вона займала багато місця. Мама довго плакала, дивлячись, як цеглинка за цеглинкою руйнується її добра щедра піч, яка служила їй вірно більше сорока років. Але ті зорі, які вона малювала, і сьогодні освітлюють наші дитячі спогади.
Які бувають засоби захисту?
Останніми тижнями найбільший ажіотаж спостерігається в аптеках
Костянтин МОРОЗ
Нещодавно довелося вистояти 30 хвилин у величезній черзі, щоб придбати на період карантину ліки від гіпертонії. Більшість клієнтів терпляче чекали й дотримувалися дистанції, старалися не підходити близько один до одного. Щоб згаяти час, хтось зосереджено щось вичитував у своєму телефоні, дехто вивчав вітрину із ліками, а старші люди намагалися зав’язати розмову, та її ніхто не підтримував. Словом, усі відверто нудьгували, але мовчали.
Черга рухалася дуже повільно, бо покупці брали чимало всіляких препаратів. Втомлені провізори старалися оперативно обслужити.
Елегантна пані поцікавилася:
– Які у вас є засоби захисту? Мені потрібно 100 пар гумових рукавичок для касирів, вони весь день рахують гроші у банківських відділеннях.
Аптекарка винесла величезний ящик й почала складати замовлений товар в окрему коробку.
Старша жіночка купувала якісь імпортні препарати від алергії й кілька разів перепитувала:
– Тільки скажіть мені чесно, вони німецькі чи польські?
— На коробці сказано, що зроблено на заводі в Угорщині, — переконливо пояснювала їй провізор. — Але фірма та ж сама, так що можете пити їх спокійно. Вони нічим не відрізняються від німецьких.
Спостерігаю за цим всім й захоплююся терпінням медиків, які нині дійсно на передовій. До сусіднього віконця підійшов сивий чоловік досить поважного віку і голосно запитав:
– У вас є презервативи «Гусарські»?
– У вас є презервативи «Гусарські»?
Уся черга завмерла й здивовано витріщилася на нестандартного покупця. Невже ще хтось цікавиться засобами контрацепції у цей час?
– Звичайно, є! – радісно відгукнулася виснажена аптекарка.
– Тоді дайте три пачки, — з переможним виглядом дідусь озирнувся на похнюплених і заклопотаних вірусною істерією людей.
Спробуйте – не пошкодуєте!
Заманулося грибочків?
Звісно, нині не сезон на боровики чи лисички. А от стравами з печериць здивувати рідних — запросто! Тим паче, що наїдки з них можна приготувати найрізноманітніші, причому без особливих зусиль. Наприклад, шампіньйони у панірувальних сухарях
Інгредієнти: 300 г печериць, 2–3 ст. л. борошна, 3 ст. л. панірувальних сухарів, 2 зубчики часнику, 1 ст. л. соєвого соусу (за бажанням), сіль, перець, спеції, олія для смаження.
Приготування. Гриби краще вибирати невеликих розмірів, помити їх і обсушити на рушнику. Для кляру змішати борошно, соєвий соус, розтертий із сіллю часник, воду — має бути консистенція негустої сметани, додати перець та спеції і залишити на 15–20 хвилин. Розігріти сковороду з великою кількістю олії, печериці вмочити в кляр, обваляти в сухарях і обсмажити з усіх боків до золотистої скоринки.
Більше рецептів із шампіньйонами шукайте в «Цікавій газеті на вихідні» за 26 березня. І щотижня у постійній рубриці «Пальчики оближеш!» — цікаві факти про їжу, нові страви або ж незвичайні варіанти давно відомих. Не пропустіть: 2 квітня — все про горох!
Календар:
27 березня
Сонце (схід — 6.01, захід — 18.45, тривалість дня — 12.44).
Місяць у Тельці. 4 день Місяця.
Іменинники: Ростислав, Михайло, Феодосій, Бенедикт.
28 березня
Сонце (схід — 5.59, захід — 18.47, тривалість дня — 12.48).
Місяць у Тельці. 5 день Місяця.
Іменинники: Агапій, Олександр, Никанор, Денис.
29 березня
Сонце (схід — 5.57, захід — 18.48, тривалість дня — 12.51).
Місяць у Тельці, Близнятах. 6 день Місяця.
Іменинники: Трохим, Іван, Роман, Денис, Юліан, Павло, Олександр.
30 березня
Сонце (схід — 5.55, захід — 18.50, тривалість дня — 12.55).
Місяць у Близнятах. 7 день Місяця.
Іменинники: Олексій, Макар, Віктор, Павло.
31 березня
Сонце (схід — 5.53, захід — 18.52, тривалість дня — 12.59).
Місяць у Близнятах. 8 день Місяця.
Іменинники: Кирило, Трохим, Данило, Карпо.
Погода
Весна на вільхах палить ладан і пахне ранків холод синій
Так чуттєво сприймає світ український поет Богдан-Ігор Антонич. А Церква 30 березня вшановує християнського аскета і святого Олексія, або Теплого Олекси. Він все життя присвятив Богові і з честю пройшов усі випробування. Вважається, що Теплий Олекса приходить на кордоні зими і весни, коли вже не вистачає припасеного корму худобі, але живе надія на новий сезон і хороший врожай
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Світлани Гончаренко, 27 березня – мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний, 5 – 10 метрів за секунду. Температура повітря вночі від 2 градусів тепла до 3 морозу, вдень – 10 – 15 вище нуля.
28 – го – мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний, 5 – 10 метрів за секунду. Температура повітря вночі – від мінус 3 до плюс 2 градусів, удень – 11 – 16 тепла.
29 березня – мінлива хмарність, без опадів. Вітер східний, 5 – 10 метрів за секунду. Температура повітря вночі – від нуля до 5 тепла, вдень – плюс 11 – 16 градусів.
30 березня – мінлива хмарність, без опадів. Температура повітря вночі від 0 до плюс 5 градусів, вдень – 5–10 тепла.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 27 березня було 1982 року – плюс 17 градусів, найхолодніше – 1962 – го – мінус 17.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 27 березня було 1982 року – плюс 17 градусів, найхолодніше – 1962 – го – мінус 17.
У Рівному 27 березня протягом дня триматиметься мінлива хмарність, без опадів. Вночі та вранці слабкий туман. Вітер східний, 5 – 10 метрів за секунду. Температура повітря вночі 2 – 3 градуси морозу, вдень – 10 – 15 тепла.