І себе забезпечила, і про інших подбала
Ще тиждень тому, коли маски були дефіцитом, деякі волиняни скористалися порадою із книги «12 стільців» «Порятунок потопельників — справа рук самих потопельників» і взялися самі шити засоби захисту
Тамара ТРОФИМЧУК
Серед людей, які почали власноручне їх виготовлення, — жителька села Шклинь‑2 Горохівського району Ірина Боса. Про неї ми дізналися від листоноші поштового відділення Людмили Юшак, яка також мешкає у цьому селі. Ірина Леонідівна — власниця місцевого магазину — за професією кравчиня, свого часу працювала у швейній фірмі. Тож вирішила не гаяти часу, а робити те, що вміє. Почалося все, як водиться, з сім’ї — треба було забезпечити масками себе, чоловіка, дітей. А потім чутка про її роботу прокотилася по селу, вийшла за межі і почали надходити замовлення. Навіть сільська амбулаторія в Шклині в час дефіциту придбала маски в Ірини Леонідівни.
За пошиття пані Ірина сідає після того, як повернеться з магазину, тобто ввечері. Щоб було веселіше, вмикає телевізор і так працює, слухаючи новини про коронавірус. Справа ця, каже, нехитра — викрійку знайшла в інтернеті, тканину купила, швейна машинка вдома є. Шиє маски з думкою, що робить справді потрібну річ, яка хоч трохи захистить людей від підступної інфекції.
3 квітня
Сонце (схід — 6.46, захід — 19.56, тривалість дня — 13.10).
Місяць у Леві. 11 день Місяця.
Іменинники: Кирило, Филимон, Фома, Яків.
4 квітня
Сонце (схід — 6.44, захід — 19.58, тривалість дня — 13.12).
Місяць у Леві. 12 день Місяця.
Іменинники: Василь, Василина, Дарія, Таїсія.
5 квітня
Сонце (схід — 6.42, захід — 20.00, тривалість дня — 13.18).
Місяць у Леві, Діві. 13 день Місяця.
Іменинники: Лідія, Марія, Іван, Юрій, Лука.
6 квітня
Сонце (схід — 6.39, захід — 20.01, тривалість дня — 13.22).
Місяць у Діві. 14 день Місяця.
Іменинники: Артем, Захар, Петро, Яків, Степан.
7 квітня
Сонце (схід — 6.37, захід — 20.03, тривалість дня — 13.26).
Місяць у Діві, Терезах. 15 день Місяця.
Іменинники: Марія, Йосип, Сава, Феодосій.
Анекдот
Що найбільше люблять читати?
Зателефонував знайомий, поділився враженнями про нинішню ситуацію й зазначив:
— Знаєш, з нудьги на самоізоляції почав писати.
— Невже? А що саме пишеш? — відразу запитую.
— Та почав із заповіту…
— Гарний жанр, — відповідаю йому. — Таке читають із великим інтересом…
Погода
«В корі черв’як зашарудів, повірило земне коріння:
Пора почати сотворіння нового листя і плодів»
Незважаючи на нічні заморозки, так сприймав пробудження природи поет-філософ Микола Руденко
За прогнозами чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Алли Адамської, 3 квітня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер південно-західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі від 2 градусів морозу до 3 тепла, вдень — 9–14 вище нуля. 4-го — мінлива хмарність, без опадів. Вітер північно-західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря по області вночі — від 2 градусів морозу до 3 тепла, вдень — плюс 7–12. 5–6 квітня — мінлива хмарність, без опадів. Вітер нестійкий, 3–5 метрів за секунду. Температура повітря вночі від 4 градусів морозу до 1 градуса тепла, вдень — 10–15 вище нуля.
За багаторічними спостереженнями, найтепліше 3 квітня було 1990 року — плюс 23, найхолодніше — 1989-го — мінус 6 градусів.
У Рівному 3–4 квітня сонячно. Температура повітря від 1 градуса морозу вночі до 10 вище нуля вдень. 5–6-го — ясна погода, без опадів. Температура повітря вночі — 1 градус нижче нуля, вдень — плюс 13.
Торох, торох, розсипався горох...
Якщо ви полюбляєте бобові, спробуйте поекспериментувати з горохом — переконаєтеся: з нього вийде не лише суп чи пюре. Додаючи найрізноманітніші, а іноді й найнесподіваніші складники, можна створити справжні кулінарні шедеври. А серед найпростіших, але не менш цікавих страв — горохова каша з огірками та морквою
Інгредієнти: 1,5 скл. гороху, 4 солоні огірки, 1 морквина, 1 цибулина, 8 маслин, сіль.
Приготування. Ретельно промийте горох, залийте водою, щоб вона повністю його покрила, і поставте варитися. Коли закипить, зніміть піну, трохи присоліть і зменшіть полум’я. Натріть моркву, подрібніть цибулю. Коли горох почне розварюватися, вкиньте до нього овочі. Продовжуйте готувати на малому вогні і з відкритою кришкою. Поріжте огірки й маслини. Перші всипте приблизно за 10 хвилин до готовності, а другі — за п’ять. Соліть страву з урахуванням того, що огірки додадуть їй солоності.
А в «Цікавій газеті на вихідні» за 2 квітня — ціла сторінка наїдків із гороху. І щотижня у постійній рубриці «Пальчики оближеш!» цікаві факти про їжу, нові страви або ж незвичайні варіанти давно відомих. Не пропустіть: 9 квітня — найрізноманітніші рецепти пасок!
Спасибі внукові за цибулю-димку з інтернету
Для тих, хто працює на землі, карантинні обмеження стали справжнім ударом. Люди тривожилися, не знаючи, чи зможуть купити насіння, добрива, отрутохімікати, одне слово, все необхідне для весняних робіт на полі, в садку, на городі. Поки до наших урядовців дійшло, що вони перегнули палицю, шукали виходу хто як міг
Оксана КРАВЧЕНКО
— Завжди сварила внука за те, що цілими днями просиджує за комп’ютером, а з того, виявляється, часом і користь є. Почув наш Юрасик, як я бідкаюся, що не встигла купити цибулі-димки на базарі, й каже: «Замовлю вам через інтернет». Не вірила, що з того щось вийде. Дитина ж лише у п’ятий клас ходить. І не повірите, привезли додому: цибулинка в цибулинку, дрібненька, відбірна й навіть дешевша, ніж на ринку була, — не може натішитися сусідка, пенсіонерка-дачниця.
Нашим прогресивним діячам, які ратують за державу у смартфоні й радять бабусям сплачувати комунальні послуги, купувати все необхідне, зокрема й насіння, не виходячи з дому, очевидно, спочатку було невтямки, що поки старенькі освоять ту науку, то всі строки сівби пройдуть.
Може, хтось мудрий підказав їм, бо 26 березня на засіданні Кабінету Міністрів урядовці підтримали розширення списку тих, хто має право продовжити роботу в карантинних умовах. Окрім продавців агрохімікатів, насіння або посадкових матеріалів, дозволили працювати стоматологам, майстрам із ремонту комп’ютерів та побутової техніки, працівникам станцій технічного обслуговування автомобілів тощо.
Багато хто зітхнув із полегшенням. Зокрема і моя сусідка. Але зізналася, що все ж вирішила брати в онука уроки комп’ютерної грамотності.
Про панікерів та дефіцит туалетного паперу
Цю історію мені розповіла давня знайома — пані Світлана, яка приїхала з Рівного в рідне містечко доглядати хвору маму
Костянтин МОРОЗ
— Ви знаєте, що я людина дуже спокійна, флегматична і вивести мене з себе практично неможливо, — розпочала жінка. — Старалася не звертати уваги на тих співвітчизників, які десятками кілограмів скуповували гречку й рис, мішками тягнули сіль і цукор. Ці «ковід-ідіоти» — таке нове слово вже з’явилося у французькій мові — думають, що настав кінець світу. То хіба врятує 2 мішки борошна, які вони тримають на балконі? З цих людей я просто потішалася. Коли збиралася до мами, то зайшла у супермаркет. І тут мене прорвало, реально допекли. Поміж рядами, де продається побутова хімія, зустріла юнака із візком, доверху забитим туалетним папером, антисептиками, вологими серветками і милом. Спочатку розпочала розмову спокійно, але він лише мовчки дивився на мене й ніяк не реагував. Я стала голосніше говорити, аж люди почали збиратися. Висловила все, що накипіло: про дурнуватих панікерів, «ковід-ідіотів», які розгрібають товари і таким чином створюють штучний дефіцит у магазинах. Він терпляче мене вислухав, а потім поцікавився: «Пані, ви все сказали? А то мені треба весь цей товар розставити на полиці…».