Пора пересаджувати кімнатні рослини
Найкращий час — не влітку, а навесні. Зі зростанням тривалості світлового дня активізуються процеси росту. Тож новий горщик і порція свіжого ґрунту будуть найкориснішими, а стрес (пересаджування — це стрес) найменш травматичним
Оптимальний період — березень — квітень. Пересаджування у травні — серпні дозволене, але вимагає більшої делікатності. Виняток із цього правила — сукуленти, кактуси та орхідеї або рослини, які цвітуть у березні. У них власний особливий графік.
Якщо ви вирішили підготувати землю для пересаджування самостійно, краще взяти за основу лісовий ґрунт. При цьому верхній шар слід зняти, накопану землю просіяти, прибравши личинки комах та корінці. Для дезінфекції варто зробити теплову обробку ґрунту: потримати 30 хвилин на паровій бані або 10 у духовці за температури 90 градусів.
1. За добу до пересаджування рясно полийте рослину. Зі зволоженої землі її простіше дістати.
2. Пластиковий горщик помийте і висушіть. Керамічний, навпаки, на кілька годин помістіть у воду (щоб пори наповнилися вологою).
3. На дно горщика покладіть дренаж: керамзит або биту цеглу.
4. Присипте ґрунтовою сумішшю (поживний ґрунт із домішками торфу, перегною та різних макро- та мікроелементів) на 2 см.
5. Для вологолюбних рослин не зайве додати у ґрунт вже замочені гранули гідрогелю.
6. Рослину перенесіть у новий горщик, вільний простір у ньому засипте землею, трохи примніть її і полийте водою. Далі знову присипте пухким шаром ґрунту. Важливо, аби до коренів міг і далі надходити кисень. Земля має не діставати до країв горщика на 2–3 см.
Пересаджування для рослини — великий стрес. Щоб полегшити процес адаптації, кімнатні квіти краще на тиждень-два прибрати з місць, де на них потрапляють прямі сонячні промені.
Також щонайменше на місяць треба утриматися від підгодовування. Рослина зі свіжим ґрунтом уже отримала нову порцію поживних речовин, тож додаткова стимуляція зайва. Пересаджування для рослини — великий стрес. Щоб полегшити процес адаптації, кімнатні квіти краще на тиждень-два прибрати з місць, де на них потрапляють прямі сонячні промені.
Джерело: tsn.ua