Чудові способи посадки картоплі для городників, у яких мала площа ділянки і кожен квадратний метр на вагу
Пропонуємо корисні дачні витребеньки
Мішок для бараболі
Отож візьміть мішки з–під борошна чи цукру, насипте туди дренаж і покладіть бульби. Коли вони дадуть пагони, присипте їх компостом змішаним із ґрунтом. І так кілька разів.
Вчасно поливайте та підживлюйте картоплю.
За таким же принципом можна вирощувати наш другий хліб і в ямі розміром 90 на 90 см та завглибшки близько пів метра.
Під солому
Цьому методу вже майже сто років. Він вигідний тим, що кущі не потрібно підгортати.
Цьому методу вже майже сто років. Він вигідний тим, що кущі не потрібно підгортати.
Ущільніть грядку і покладіть зверху бульбу, злегка вдавивши в ґрунт. Зверху насипте шар вологої подрібненої соломи завтовшки 15–20 см. Якщо зробите шар січки більший — 25 см — і накриєте чорною плівкою, то позбавитеся шкідників та бур’янів. Коли пагони підростуть до плівки, то треба зробити в ній отвори.
Можна спробувати і кількаразове підсипання соломою. Спершу при посадці. Вдруге — щойно картопля проросте. Втретє соломою підсипають тільки картопляні кущі замість підгортання.
Бульбу… в бочку
Візьміть металеву або пластмасову бочку, відріжте дно, а в стінках зробіть невеликі отвори на різній висоті. Вони необхідні для відтоку зайвої води та для насичення ґрунту повітрям.
На дно бочки покладіть шар компосту товщиною 10 см. На нього бульбини у шаховому порядку, зверху знову компост. Коли з’являться сходи, присипте їх ґрунтом із компостом. Так дійте, поки ємність не заповниться на висоту 1 метр. Пильнуйте за тим, аби земля в ній не пересихала, адже волога звідти «втікає» швидше. Час від часу підживлюйте картоплю. Фахівці вважають, що при правильному догляді з однієї бочки можна отримати мішок картоплі.