Остання соціологія: «Європейська солідарність» зміцнила позиції
Якби вибори до Верховної Ради відбувалися зараз, до парламенту потрапили б чотири політичні сили. Про це свідчать результати опитування Центра соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, проведеного в період з 13 по 23 березня 2020 року
Так, за партію «Слуга народу» готові проголосувати 31,45% опитаних. Друге місце за «Європейською Солідарністю», яку готові підтримати 12% українців. «Опозиційна платформа — За життя» набрала б 9,8% голосів, Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 5,85%, політична партія «Голос» не потрапляє до парламенту. За неї готові проголосувати лише 1,9% респондентів.
З інших політичних проектів найближчий до прохідного бар’єра показник має партія «Сила і честь» — 2,9%.
Електоральні показники більшості політичних партій у березні переважно не змінилися. Втратила симпатії виборців «Батьківщина». Електоральний показник даної політичної сили у лютому становив 8,1%.
Якби зараз проводилися вибори Президента України, 40,4% опитаних підтримали б Володимира Зеленського, 11,75% — проголосували б за Петра Порошенка, 8,75% — віддали б перевагу Юрію Бойку, 5,05% — Юлії Тимошенко, 4,25% — Ігорю Смешку. Інші кандидати набирають значно менше голосів.
На два відсотки зріс рейтинг Петра Порошенка (з 9,6% у лютому до 11,8% у березні) та знизився рейтинг Юлії Тимошенко (з 7,5% у лютому до 5,1% у березні) — теж більше, ніж на два відсотки.
Володимир Зеленський залишається політиком із найвищим електоральним рейтингом. На два відсотки зріс рейтинг Петра Порошенка (з 9,6% у лютому до 11,8% у березні) та знизився рейтинг Юлії Тимошенко (з 7,5% у лютому до 5,1% у березні) — більше, ніж на два відсотки.
Майже третина респондентів, 28,35%, вважає, що реальною опозицією до нової влади є партія «Європейська солідарність» Петра Порошенка. «Опозиційну платформу — За життя» як опонента влади сприймають 23,5%, 14,6% опитаних бачать такою опозицією Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина».
Всього було опитано 2000 респондентів.
Петро МАКАРУК