Захистимо оселю від інфекцій
Ми заносимо в квартири не лише бруд, а й мікроби. Щоб знезаразити приміщення, особливо нині, коли коронавірус косить українців, важливо робити вологе прибирання дезінфікуючими засобами. Така обробка особливо необхідна, коли в домі є хворий, скажімо, на грип
Прибирання з хлором. Його містить усім відома «Білизна». Це хороший антисептик, який успішно бореться з мікробами. Для цього використовується розчин меншої концентрації, ніж для прання: 60–100 мл засобу на літр води. Важливо не перевищити рекомендовану дозу і працювати в рукавичках. Після прибирання провітріть кімнату. Столи, дверні ручки, вимикачі, все, до чого найчастіше торкаєтесь, обробіть антисептиком.
Сіль від хвороб. Вона теж хороший дезінфектор. Допоможе усунути осередки інфекцій і мікроби. До того ж не має неприємного запаху і не викликає алергічної реакції. У процесі миття очиститься не лише поверхня підлоги, а й продезінфікується повітря в кімнаті. Розчин повинен бути насиченим: 0,5 кілограма солі розчинити в 3 літрах теплої води. Ним слід обробити підлогу, раковину, стіл.
Столи, дверні ручки, вимикачі, обробіть антисептиком.
Сода і мило для здоров’я і чистоти. Головна перевага господарського мила — натуральний склад і дезінфікуючі властивості. А разом із харчовою содою такий розчин має подвійний ефект — прибирає бруд і чинить антимікробну дію. Для його приготування слід натерти чверть бруска мила, розчинити його в 3 літрах теплої води і додати 3–4 ложки харчової соди. Ним можна мити підлогу і посуд, яким користувався хворий.
Розбризкайте оцет. Додайте 2 столові ложки його на літр води і використовуйте для протирання поверхонь. Оцтовим розчином можна обробити з допомогою пульверизатора дитячі іграшки, м’які меблі та одяг.
Аромати проти вірусів. Добре очищають повітря в домі й знищують мікроби ароматичні олії з антисептичним ефектом — хвойна, евкаліптова, чайного дерева і лимона. Їх треба розбавляти водою. До пів літра води додати половину чайної ложки олії і розбризкати із допомогою пульверизатора.