Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ВОЛИНСЬКІ ЗУСТРІЧІ ВОЛОДИМИРА ЛИТВИНА

Перебуваючи на Волині, Голова Верховної Ради, доктор історичних наук, академік Національної Академії наук України Володимир Литвин не обминув студентів. Одна із його зустрічей і розмов була із студентами Луцького державного технічного університету...

Анастасія ФІЛАТЕНКО

Перебуваючи на Волині, Голова Верховної Ради, доктор історичних наук, академік Національної Академії наук України Володимир Литвин не обминув студентів. Одна із його зустрічей і розмов була із студентами Луцького державного технічного університету.

До університету разом з ним завітали голова адміністрації Верховної Ради Валентин Зайчук, голова обласної ради Василь Дмитрук та луцький міський голова, доцент цього університету Антон Кривицький.
Ректор Луцького технічного університету професор Віктор Божидарник, привітавши гостей, свій виступ зосередив на невирішених проблемах навчального закладу. Зокрема, це стосується, як на його погляд, недостатнього державного замовлення на навчання студентів, виділення кредитів для вузів, захисту кандидатських дисертацій молодими фахівцями, які нині мають офіційно заплатити за цю процедуру три тисячі гривень. Викладачі університету створили ряд україномовних підручників, але щоб видати їх — відсутні кошти. Досі університет не має центру для дозвілля студентів. Віктор Божидарник вніс пропозицію, щоб Верховна Рада якомога швидше прийняла закони про опозицію, Кабінет Міністрів, Президента, щоб у їх діяльності було більше конкретності і відповідальності. Порушив він і ряд інших питань. Володимир Литвин пообіцяв, що їх вивчать відповідні служби, а він у міру можливості сприятиме їх вирішенню.
З перших хвилин свого виступу Володимир Литвин знайшов ключик до сердець присутніх у залі. Він наголосив, що найкращі моменти його життя пов’язані з Київським університетом і він сподівається на те, що політика в його житті — це тимчасове, і ще колись він повернеться до науки, студентів, лекцій.
Володимир Литвин зазначив, що до пріоритетів держави він відносить освіту, закликав місцеві органи влади не лише сподіватися на державу, а й підтримувати освіту на місцевому рівні. Володимир Литвин наголошував на тому, що саме вищі навчальні заклади повинні задавати тон, стати моральним осердям України.
А тим часом до президії все надходили і надходили записки, які після виступу Володимир Литвин зачитував і давав на них відповіді. Щодо можливості Всеукраїнського референдуму стосовно конституційної реформи він сказав:
— Влада не може і не повинна перекладати свої проблеми на суспільство. Я вважаю, що референдуму не буде. Хто про нього заявляє, тим би хотів порадити — уважніше читати Конституцію.
А ось його позиція відносно другої державної мови:
— Гадаю, що треба провести розмову з фахівцями про нашу мову вже після виборів. Ця розмова має бути виваженою. Бо якщо ми приймемо рішення про дві державні мови, то в нас буде одна державна мова — російська.
Володимир Литвин вручив Грамоту Верховної Ради Віктору Божидарнику, а також нагороди кращим студентам — іменні годинники.
Після відвідин Луцького технічного університету Володимир Литвин узяв участь у нараді лідерів місцевого самоврядування Волині за підсумками роботи у 2005 році. Перед присутніми виступив, проаналізував роботу рад різних рівнів голова обласної ради Василь Дмитрук. Він відзначив значне зростання промислового виробництва. Це стало можливим завдяки нарощенню випуску продукції, капітальних інвестицій, зокрема й іноземних. В області реалізується ряд проектів з участю інвесторів з Німеччини, Італії, Словаччини, Кіпру.
Місцеві органи влади всіляко дбали про підтримку малого бізнесу, фермерських господарств. Приємно, що у підприємства малого бізнесу в минулому році спрямовано 82 іноземні інвестиції на суму майже 19 мільйонів доларів.
Голова обласної ради Василь Дмитрук говорив про приріст роздрібного товарообігу та послуг, відкриття нових автобусних маршрутів, телефонізацію, відновлення мережі проводового мовлення, ситуацію на ринку праці, енергозбереження.
Він відзначив, що органи місцевого самоврядування, голови рад, депутати наполегливо працювали над наповненням місцевих бюджетів. А в результаті забезпечено виконання як державного, так і місцевих бюджетів. На нараді добре слово було сказане на адресу рожищенського міського голови Сергія Замлинного, колківського селищного голови Олександра Палінкевича, боголюбівського сільського голови Луцького району Марії Якубовської, камінь-каширського міського голови Василя Каширця та інших. Тут же йшлося про добрі справи багатьох сільських рад, які протягом року вкладали кошти в місцеві школи і медичні заклади, ремонт доріг, газифікацію, благоустрій сіл та інше.
Особливу увагу у своєму виступі голова обласної ради Василь Дмитрук приділив сферам освіти, охорони здоров’я, культури.
У той же час Василь Дмитрук говорив і про те, що приймається чимало хороших документів, у яких були задекларовані програмні кроки щодо реформування місцевого самоврядування, та, на жаль, це не втілилося протягом минулого року в жодну законодавчу ініціативу. Говорив він і про недосконалість виборчого законодавства, що особливо стосується місцевих виборів, про те, що голос представників самоврядних органів у цьому питанні знову залишився «голосом волаючого в пустелі».
Після виступу Василя Дмитрука до присутніх звернувся Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Він мовив добре слово на адресу волинян, які зуміли зберегти спокій, бо нині, напередодні виборів, кожен регіон – як розбурханий вулкан. Як він сказав, дещо дивується кількості бажаючих стати депутатами Верховної Ради, мерами міст. Такі люди, на його погляд, або не відчувають відповідальності, або лише думають про себе, свої власні інтереси. З виборами життя не кінчається і кожному варто задуматися над тим, що він зробить для України, що потрібно Україні.
Володимир Литвин з приємністю відзначив успіхи волинян, досягнуті в розвитку промислового виробництва. Але в той же час зазначив, що він занепокоєний тим, що приріст промислової продукції на Волині найвищий в Україні, а заробітна плата людей у числі тих областей, де вона найнижча. І наголосив, що вирівнювати життя треба не лише за рахунок державних дотацій, а й використовуючи власний потенціал.
Запитували учасники наради Голову Верховної Ради про конституційну реформу, газову проблему, про ціни на молоко, про заробітну плату сільських голів, про його соратників по роботі і партії. Володимир Литвин відверто і щиро відповідав на всі запитання.
На завершення наради він вручив високі відзнаки — Грамоти Верховної Ради України – рожищенському міському голові Сергію Замлинному, колківському селищному голові Олександру Палінкевичу, боголюбському сільському голові Луцького району Марії Якубовській та мишівському сільському голові Іваничівського району Галині Романюк. А ще названі ради вийшли переможцями, здобули перше місце, за що відзначені обласною радою автомобілем «Славута».
Група голів сільських рад нагороджена іменним годинником Голови Верховної Ради, а також очолювані ними ради удостоєні за зайняте І—ІІ—ІІІ місця почесних грамот обласної ради та цінних подарунків.
Голова Верховної Ради України Володимир Литвин по закінченню наради вручив Грамоти Верховної Ради першому заступнику голови Луцької міської ради Святославу Кравчуку, директору Любешівського міжгосподарського спеціалізованого лісогосподарського підприємства Віктору Симоновичу, першому заступнику голови апеляційного суду Волинської області Олександру Фідрі та генеральному директору Волинської державної телерадіокомпанії Святославу Пирожку.
Володимир Литвин провів коротку прес-конференцію з представниками засобів масової інформації.
Telegram Channel