За знищення трави встановили штраф у 150 000 гривень!
Найрезонансніші події в житті країни та світу очима наших журналістів
Заплатити доведеться за кожен спалений листочок
Україна душиться у вогні та димі через деяких нерозумних наших співгромадян, які, спалюючи суху траву, часто провокують масштабні пожежі
Зокрема, понад тиждень гасили величезне пожарище в радіаційному лісі Чорнобильської зони. Рятувальники змушені були щодня змінювати один одного, щоб не нахапатись радіації. Можливо, відтепер із паліями стане легше боротись, адже Верховна Рада голосами аж 328 депутатів значно збільшила штрафи за заподіяння шкоди природі.
Отже, майте на увазі, що:
- забруднення повітря речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил каратиметься, зокрема, штрафом від 30 600 до 61 200 гривень (раніше штраф був від 1700 до 3400);
- за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, уздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом одним із видів покарання буде штраф від 91 800 до 153 000 гривень;
- випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно–болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах каратимуть штрафами від 3 060 до 6 120 гривень (було — від 170 до 340 гривень). Посадовці платитимуть від 15 300 до 20 400 гривень.
Давно пора!
Коронавірус перемогла найстарша пацієнтка у Вінниці
У цьому місті від COVID–19 одужала 73–річна жінка з важкою патологією
Міський голова Вінниці Сергій Моргунов розповів: «Хочу повідомити дуже хорошу новину: в нас одужала найстарша пацієнтка, 73 років. У неї до всього була досить важка патологія — гострий інфаркт і двобічна пневмонія, плюс ще й коронавірус. Але вона вилікувалась, і вже вдома. Бажаємо їй здоров’я».
А в Нідерландах з лікарні після коронавірусу виписалась 107–річна бабуся. Хворобу вона підхопила на церковній службі, але успішно її подолала. Жінка стала найстарішою людиною на планеті, яка вилікувалась від COVID–19.
«Какая разніца?» Шмигаль переплутав Великдень із Різдвом
Прем’єр–міністр України привітав християн західного обряду з… «днем народження Христа»
Глава уряду Денис Шмигаль (на фото), вітаючи християн західного обряду з Великоднем у соціальній мережі, припустився помилки. «Свято Воскресіння Христового наповнює наші серця незламною вірою в істинне добро, справжню любов та безмежну радість. Воно символізує перехід від смерті до життя і вселяє в нас надію на душевне та фізичне відродження. Цей день люди традиційно проводять у родинному колі, у компанії друзів та йдуть до церкви, щоби привітати народження Христа. Та, на жаль, не цього року», — написав Денис Шмигаль.
Києво–Печерська лавра стала українським Уханем
У відомій обителі, яка належить Московському патріархату, коронавірусом заразилось понад 90 монахів
Зліг із цією недугою і настоятель монастиря митрополит Павло, його госпіталізували. На середу, 15 квітня, було відомо про двох ченців Києво–Печерської лаври, які померли, ймовірно, через коронавірус (один із них приїхав із Почаївської лаври). Скільки вірян заразили монахи, можна тільки здогадуватись. А ще ж зовсім недавно митрополит Павло закликав не боятись вірусу, а йти у храми: «Моліться, постіть, ходіть до храму, причащайтесь і причащайте маленьких дітей…», — казав він.
До речі, Президент Зеленський зустрічався із предстоятелями ПЦУ Епіфанієм та УГКЦ Святославом, щоб вони посприяли дотриманню вірянами карантину. А от із предстоятелем Російської православної церкви в Україні (УПЦ МП) Онуфрієм він чомусь такої зустрічі не мав. Тим часом як у Вербну неділю церкви саме цієї юрисдикції найбільше порушували карантин…
Наїхати на «рускій мір» Президенту слабо?
Пряма мова
Олександр ТУРЧИНОВ,
екссекретар РНБО, про висунення учасниці Революції гідності Тетяні Чорновол підозри за кількома статтями, включаючи навмисне вбивство, за події, які відбулися на Майдані
у 2014 році:
Небезпека реваншу. Я ніколи не забуду, що відбувалося в Києві 18 лютого 2014–го. Влада, що збожеволіла, намагалася втопити в крові Революцію гідності. Патріотів убивали на Інститутській, добивали поранених металевими прутами в Маріїнському парку. Ввечері проти неозброєних захисників Майдану кинули всіх зібраних у Києві силовиків, оголосивши для прикриття вбивств так звану антитерористичну операцію. Вони підпалили Будинок профспілок, де розташовувався наш штаб опору, розстрілювали та закидували Майдан гранатами. В той день було вбито 28 протестувальників, величезна кількість людей отримала важкі поранення і травми. Тоді, в облозі на Майдані, нас залишалося не так багато, але ми вистояли і перемогли. В ті страшні часи з нами була і Тетяна Чорновол, яка, одужавши після страшних побоїв, одразу стала у стрій.
Переслідування Тетяни Чорновол за події, що відбувалися 18 лютого 2014 року (у неї вдома з цього приводу були обшуки), – це намагання переписати історію України, спаплюжити та принизити Революцію гідності, перемогу і здобутки якої визнав увесь цивілізований світ.