Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

КОЛИ У КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА З’ЯВИВСЯ ГОСПОДАР

За 2005 рік комунальні підприємства області, що перебувають на госпрозрахунку, виконали завдання по надходженнях з податку на прибуток на 130 відсотків. Про це заявив голова обласної ради Василь Дмитрук під час наради з керівниками обласних комунальних установ...

За 2005 рік комунальні підприємства області, що перебувають на госпрозрахунку, виконали завдання по надходженнях з податку на прибуток на 130 відсотків. Про це заявив голова обласної ради Василь Дмитрук під час наради з керівниками обласних комунальних установ.

Олександр ПИРОЖИК

Минулого року область зробила відчутний крок у сфері управління комунальним майном. Зокрема законодавчо узгоджено майнові питання. Введено в дію положення про порядок надання в оренду майна, його викупу чи продажу, списання, вироблення технічних паспортів, призначення та звільнення керівників, укладення з ними контрактів. На контрактну основу сьогодні переведено практично всіх керівників обласних комунальних установ.
— Приємно відзначити, що ця робота в нас ведеться належним чином, — звернувся до присутніх Василь Павлович. — В цілому ми задоволені вашою роботою в 2004-2005 роках. Оцінюючи її, ми вирішили продовжити таку співпрацю в подальшому на контрактній основі. Це, до речі, наша спільна позиція з керівництвом виконавчої влади області...
Голова облради також повідомив, що працівники відділу управління майном комунальної власності проаналізували всі “майнові” рішення виконавчих органів влади області за останні 14 років. У результаті 18 об’єктів були додатково включені в перелік об’єктів спільної власності територіальних громад області. Сьогодні їх в області понад 200. Це дає можливість обласній громаді збільшити надходження до бюджету, здаючи частину цих приміщень в оренду. Це також можливість виставити окремі з них на приватизацію і таким чином теж поповнити обласний бюджет.
Торік обласна влада змогла надати таким установам й відчутну допомогу. Ознайомившись зі станом цих установ, члени депутатської комісії з питань використання майна, будівництва і архітектури прийняли цілком виправдане рішення: всі кошти, які виділялися на капітальні видатки в області у 2005 році, спрямувати саме на підприємства обласної комунальної власності. В результаті ці гроші було потрачено в основному на реконструкцію систем енергозабезпечення.
У планах на 2006 рік — продовження такої ж лінії. На енергозберігаючі заходи в комунальних установах планується спрямувати близько 4,6 мільйона гривень. Така ж позиція — і щодо субвенцій з державного бюджету. Спільна позиція обласної ради та облдержадміністрації, щоб 25 відсотків цих коштів направлялися для підтримки установ обласної комунальної власності. Уже прийнято рішення про фінансування реконструкції обласної психіатричної лікарні, є домовленості щодо виділення коштів для реконструкції обласного драматичного театру, школи-інтернату для дітей із вадами слуху у Володимирі-Волинському...
Зі слів пана Дмитрука, для того, щоб дати можливість таким установам ефективно господарювати, обласна рада готує рішення про зміну розміру орендної плати. Враховуючи нові економічні реалії, у 2006 році вона буде приблизно удвічі більшою. Це ж стосується і сплати податку на прибуток обласними госпрозрахунковими підприємствами та установами. Яку частину свого прибутку вони залишатимуть у себе, а яку перераховуватимуть в обласний бюджет, ще вирішується. Наразі робиться аналіз використання ними прибутку у 2005 році, після чого будуть прийняті відповідні рішення. Загалом же, з приємністю констатував голова облради, госпрозрахункові підприємства краю за 2005 рік виконали ці показники на 130 відсотків.
Заступник голови облдержадміністрації Володимир Карпук відзначив, що створення при обласній раді відділу майна комунальної власності в березні 2004 року було дуже потрібним і далекоглядним рішенням. Інакше багато майна в області просто розікрали б. Як, для прикладу, басейн спортивного товариства “Колос”, який після приватизації так і не відновив своєї роботи. Сьогоднішні його власники мешкають аж у Москві, вони нібито й не проти вкладати кошти, але, наголосив пан Карпук, існує ряд пересторог щодо майбутнього використання цього майна, яке свого часу було прийняте в обласну комунальну власність у дуже плачевному стані.
Аби подібного не траплялося, мусить бути постійний моніторинг і менеджмент щодо комунального майна. Це дозволить вчасно виявляти і вирішувати проблемні питання, не доводячи їх до конфліктних ситуацій. А саме така ситуація склалася навколо гуртожитку Волинського училища культури, мешканці якого хотіли б приватизувати своє житло. Однак проблема в тому, що сьогодні тут мешкає багато сімей, які до культури жодного відношення не мають. Віддавати своє майно тим, хто не працює на обласну громаду, нерозумно. Тож ситуація потребує додаткового вивчення і прийняття виваженого рішення.
Заступник голови обласної ради Василь Струк загострив увагу присутніх на питаннях енергозбереження. Він повідомив також про “ноу-хау”, яке почув від поляків: якщо до нововолинського вугілля додавати звичайну тирсу, воно виділятиме значно більше тепла.
Telegram Channel