Курси НБУ $ 42.04 € 43.38

ВІЧНО ЖИВА ЛЕСЯ

Волиняни широко відзначили 135-ті роковини від дня народження нашої землячки, геніальної Лесі Українки...

Волиняни широко відзначили 135-ті роковини від дня народження нашої землячки, геніальної Лесі Українки.


Анастасія ФІЛАТЕНКО

У школах, бібліотеках відбулися літературно-мистецькі вечори, присвячені Лесі Українці, її життю і творчості. Зокрема, обласний навчально-методичний центр естетичного виховання учнів профтехосвіти та загальноосвітніх шкіл провів обласний конкурс юних читців, присвячений саме цій даті. У числі переможців 19 учнів шкіл та профтехучилищ області.
А в обласному театрі ляльок з ініціативи художнього керівника, заслуженого діяча мистецтв Данила Поштарука проведено тиждень, присвячений Лесі Українці. Розпочався він зі свята рідної мови і переріс у відзначення іменин видатної поетеси, громадської діячки. До юних глядачів театру прийшли волинські письменники Василь Гей, Надія Гуменюк, заслужена вчителька України Леся Ковальчук. Вони говорили про рідну мову, Лесю Українку, її творчість, читали свої поезії, проводили вікторини і книжками нагороджували дітей. А у фойє театру експонувалася виставка творів учнів Луцької художньої школи.
Літературно-мистецький вечір “Вільні співи, гучні, голосні, в ріднім краї я чути бажаю” відбувся в обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки. А в музеї-садибі поетеси в селі Колодяжному Ковельського району пройшла науково-практична конференція “Леся Українка і родина Косачів у контексті української та світової культури”. В її роботі взяли участь лесезнавці з різних куточків України. Там же відкрито виставку “Леся Українка і Крим”, експонати якої з музеїв Криму. В Колодяжному та Ковелі відбулись літературно-мистецькі вечори, присвячені Лесі Українці, та проведено обласний конкурс читців “Любий мій краю”.
День народження Лесі Українки зібрав біля її пам’ятника на Театральному майдані Луцька людей різного віку, які прийшли вшанувати свою геніальну землячку. Слово про Лесю Українку, її творчість, невмируще слово мовила голова Луцької міської організації “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка, викладачка Волинського училища культури і мистецтв Оксана Кучінко. Студенти
цього навчального закладу підготували літературну композицію з творів волинських поетів, які своє слово присвятили Лесі Українці.
До пам’ятника нашої видатної землячки поклали квіти академік Національної академії України, народний депутат Микола Жулинський, міністр культури і туризму Ігор Ліховий, голова облдержадміністрації Володимир Бондар, заступник голови обласної ради Василь Струк, луцький міський голова Антон Кривицький, представники різних партій, громадських організацій, працівники культури, численні шанувальники Лесі Українки.
В обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 135-річчю від дня народження Лесі Українки. Його режисер, директор театру Богдан Береза разом з учасниками — акторами театру — народним артистом України Олександром Якимчуком, актрисами Катериною Шпак, Світланою Органістою, Дарією Киричок, використовуючи листи, документи, зуміли щемно і хвилююче повести присутніх у залі у юні і зрілі літа Лесі Українки, наблизили до нас цю воістину безсмертну, талановиту жінку, пророчицю, творчість і мудрість якої так необхідні нам сьогодні. Перед присутніми виступили академік Микола Жулинський, волинські письменники Василь Гей, Надія Гуменюк, Ніна Горик.
Присутні на вечорі мали приємність зустрітися з творчими колективами, які майстерно і хвилююче виконували твори Лесі Українки. Завершився вечір подякою міністра культури і туризму України Ігоря Ліхового, голови облдержадміністрації Володимира Бондара всім причетним до його створення. Представники владних структур подарували творцям вечора квіти.
А ще міністр привіз на Волинь дуже приємну новину. Він зачитав рішення колегії Міністерства культури і туризму про присвоєння Волинському обласному музично-драматичному театру ім. Т. Г. Шевченка звання академічного. За високу відзнаку колективу театру подякував його директор Богдан Береза.
Telegram Channel