Головний поліцейський Волині Юрій КРОШКО: «Поставити правоохоронця біля кожного храму, на жаль, не можемо» (Відео)
Бурштин, незаконні вирубки лісу, кадрові зміни у правоохоронному відомстві і, звісно, карантин — це основні теми розмови нового начальника ГУ Нацполіції в області з читачами «Газети Волинь» під час прямої лінії в нашій редакції. Крім того, жителі краю повідомляли керівника про помічені порушення і вносили свої пропозиції до роботи копів
«У нашому селі декілька конфесій, але карантину не дотримуються віряни лише однієї релігійної громади…»
— Яка роль Національної поліції у боротьбі з коронавірусом? — запитую перед початком прямої лінії нашого гостя.
— Всі підрозділи Нацполіції нині переведені на посилений варіант несення служби. На Волині діє 17 карантинних постів, на яких несуть службу і патрульні, і співробітники ГУ НП. Ми роз’яснюємо людям суть обмежувальних заходів і контролюємо, як дотримуються самоізоляції українці, які приїхали із країн, потенційно небезпечних щодо розповсюдження коронавірусу. Ці люди підписують на кордоні відповідне зобов’язання, поліцейські контролюють, чи вони його дотримуються, відвідують та телефонують.
— Скільки порушень карантинного режиму ви виявили?
— Таких протоколів уже складено більше сотні. Основна частка стосується неприпинення роботи торговельних, розважальних закладів, ресторанів та кафе. Небайдужі волиняни активно повідомляють нас про порушення. Крім того, працюємо з окремими громадянами, зокрема, зупиняємо людей без масок у громадських місцях.
— Якщо на порожній вулиці людина зніме маску, щоб подихати свіжим повітрям, чи є ризик, що із–за повороту вийде поліцейський і складе на неї протокол? — цікавиться пані Леся з Горохівського району.
— Такого немає. Ми підійдемо до людини і роз’яснимо, що заборона існує, і її потрібно виконувати. Якщо громадянин поставиться із розумінням, проблем не буде. Але трапляються випадки, коли волиняни агресивно реагують на зауваження працівника поліції, нецензурно висловлюються, тоді ми складаємо протокол.
— Чи є у вас планові показники, на скількох осіб потрібно скласти протоколи?
Ми вже змінили майже всіх керівників райвідділів поліції: більшість переміщено, щоб зменшити корупційні ризики.
— Ніхто жодних норм нам не доводить, наше завдання — не скласти протокол і притягнути до відповідальності, а достукатися до людей. Пояснити, що такі жорсткі заходи впроваджені не для поліції, не для держави, а для їхньої безпеки.
— Вас турбує Валентина Петрощук із Нововолинська. Нині заручниками ситуації стало багато священників, які переконують вірян дотримуватися правил карантину, стежать, щоб лише 10 людей було в церкві, але вони не можуть проконтролювати, що відбувається на подвір’ї. Чи не могли б поліцейські чергувати у свята біля храмів? Адже наші люди, коли бачать правоохоронців, поводяться по–іншому.
— Ми з керівниками всіх релігійних конфесій обговорили порядок богослужінь, всі знають, що вони дозволені, але без вірян у церкві. Я закликаю людей дослухатися до цього. Наші співробітники періодично відвідують храми, але поставити поліцейського біля кожного, на жаль, не можемо.
— У нашому селі є декілька релігійних конфесій, усі дотримуються карантину, крім представників однієї: збираються по 40 людей, ходять групами із дітьми, а поліцейські нічого не роблять, — розповідає читачка, але просить не називати ні її прізвища, ні населеного пункту.
— Ми ще раз звернемося до очільника релігійної громади, думаю, нам вдасться його переконати.
«Проти волинських лісокрадів уже порушені кримінальні справи»
— Вас турбує голова Горохівської громадської організації «Ветеран» Ігор Богонос. Чи підтримуєте рух колишніх працівників МВС за відновлення наших прав, зокрема на належну пенсію?
— З ветеранами ми спілкуємося, дослухаємося до їхньої думки і в межах законодавства намагаємося допомогти щодо повернення достойних пенсій.
— Коли офіцер Мар’янівської громади отримає службовий автомобіль?
— У нас в області є 30 поліцейських громад. На жаль, поки жоден із них не забезпечений транспортом, але я надіюсь, що до кінця року вони отримають авто, адже це передбачено на рівні міністерства. Мар’янівська громада буде однією з перших.
— Традиційно під час свят зростає кількість крадіжок, але цього року всі волиняни вдома. Утім, грабіжникам карантин «дозволив» легально маскуватися. Як загалом ця ситуація позначилася на рівні злочинності?
— Траплялося декілька крадіжок у медичних масках, але вони нічим не відрізнялися від тих, що були до карантину. Я сподіваюся, вони будуть розкриті і ми оприлюднимо подробиці. Загалом кількість майнових злочинів трішки зменшилась, але різкої зміни криміногенної обстановки ми не спостерігаємо.
— Телефоную із Ківерців. Мене турбує незаконна вирубка лісів, зокрема на території місцевого лісництва.
— Проблема є. Щоправда, я лише місяць на посаді. Зараз ситуація вивчається. Обіцяю, що зробимо все, аби такого явища не було. Кримінальне провадження зареєстроване, і не одне, але подробиць зараз розголошувати не можу.
— На вирубку лісів карантин навряд чи вплинув, так само, як і на незаконний видобуток бурштину. Яка зараз ситуація у цій сфері?
— Місця можливого видобутку бурштину охороняє поліція та нацгвардія, як і до карантину. Всі наряди знаходяться на своїх місцях та маршрутах. Повідомлень про те, що десь на Волині копають бурштин, у поліцію не надходило.
— Ви не так давно очолюєте Головне управління Нацполіції в області. Які зміни плануєте впровадити в роботі відомства? — ставить питання наш передплатник з Ковеля.
— Наша діяльність суворо регламентована законом, а що стосується кадрових питань, то ми вже змінили майже всіх керівників райвідділів поліції: більшість переміщено, щоб зменшити корупційні ризики, у декого око вже «замилилось», а дехто і втратив свою посаду.
Леонід ОЛІЙНИК