Тепличка від «Газети Волинь»: «Наші помідори тепер впираються у стелю»
Оксана та Володимир Мельники із села Звиняче Горохівського району на Проводи цьогоріч вже мали другий урожай редиски
Про це подружжя ми вже неодноразово розповідали. Свого часу вони стали переможцями акції від «Газети Волинь» і отримали теплицю від компанії «Западенські теплиці». Ми не прогадали, бо подарунок потрапив у роботящу родину. І цього року вона приносить користь, з чого ми вельми тішимося.
— Першу редиску дуже рано сіяли, тому встигли з’їсти, — розповіла Оксана. — Уже й другу посіяла, вона зійшла. За тиждень дозріє. Купувала польські сорти, вони дуже скоро достигають. Хоч весна цього року холодна, редиска довго сходила.
Помідори та перець господарі вирощували в хаті, а от капусту висіяли в теплиці: пізня вже зійшла, ось–ось має появитися цвітна. Господиня відвела клаптик і для другого хліба (адже дітям хочеться молодої картопельки чимшвидше). Бараболя вже кущиться і має достигнути наприкінці травня. На запитання, як їй вдається помістити стільки культур у теплиці, Оксана сміється, що «сіє компактно».
Хай–но ще з тиждень, поки приморозки закінчаться, і буду висаджувати томати і перець.
— Хай–но ще з тиждень, поки приморозки закінчаться, і буду висаджувати томати і перець. Капусту заберу, а на її місце — ці культури. Вони там швидше дозріватимуть і довше будуть, аніж на полі. Ми власні помідори їли аж до Нового року, — хвалиться пані Оксана.
Запитую про хвороби та підживлювання рослин. Господиня розповідає, що на перший рік була фітофтора. Наступного сезону зрідка чорніли листочки, які обривала, а рослини кропила. Додавав клопоту кріт, якого вдалося вивести. Тепер нова напасть — слимаки (як боротися з цими шкідниками, радить наш дописувач Ігор Вижовець).
Щодо підживлювання, то «помідори й так впираються в стелю, а потім згинаються назад», то навіщо це робити. А от поливу рослини вимагають щоденного. Інакше годі сподіватися на хороший врожай.