Учімось жити з COVID–19
Вірус багатоликий і підступний
Формування колективного імунітету вважають запорукою перемоги над новою коронавірусною інфекцією. Мовляв, люди масово перехворіють — і забудуть про цю біду. Але деякі китайські вчені стверджують, що у 30% пацієнтів, які успішно подолали хворобу, титр антитіл дуже низький. Це означає, що вони не здатні гарантувати захисту, і людина може занедужати повторно
Покладаємо надії на те, що вчені винайдуть вакцину від коронавірусної інфекції. Та, схоже, робити щеплення від цієї хвороби доведеться з певною періодичністю. Як, наприклад, від грипу, коли вакцинуватися треба щороку.
Науковці з Тайваню та Австралії вивчили генетичну структуру 106 збудників нового коронавірусу. В результаті проведеної роботи вони виявили мутацію COVID–19, що ускладнить створення вакцини проти цього захворювання.
Експерти отримали доступ до бази даних, в якій зібрано інформацію про пацієнтів з коронавірусом з Азії, Європи і Північної Америки. Після проведення аналізу даних уперше значну мутацію інфекційного агента помітили в кінці січня в зразку жителя Індії. Автори дослідження вважають, якщо COVID–19 продовжить змінюватися, то розроблені препарати проти нього можуть виявитися неефективними.
Свій справжній характер хвороба покаже восениСховище
Сонце, вітер, відкриті вікна сприяють швидшій загибелі збудників. Однак доктор попереджає, що COVID‑19 більш стійкий, ніж, наприклад, вірус грипу.
Ситуація з коронавірусом в Україні, яку ми зараз маємо, — це навіть ще не початок. Справжній пік пандемії може бути по завершенні літа, вважає доктор медичних наук, завідувачка відділу респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л. В. Громашевського НАМН України Алла Мироненко.
Вона пояснює, що в теплу пору року респіраторні інфекції менш активні. Сонце, вітер, відкриті вікна сприяють швидшій загибелі збудників. Однак доктор попереджає, що COVID–19 більш стійкий, ніж, наприклад, вірус грипу. Поки захворюваність на COVID–19 спаде настільки, що хвороба зустрічатиметься лише зрідка, може минути ще два роки, вважає Алла Мироненко.
До нової хвилі пандемії готуються і у США. Президент Дональд Трамп заявив, що восени в країні може повторитися спалах коронавірусу, тому слід приймати швидкі рішення й реанімувати економіку.
Чи допоможе Мурчик почуватися безпечніше?
В Іспанії медики працюють над гіпотезою можливості вироблення антитіл людьми на котячий коронавірус, який за загальною структурою має схожість із COVID–19. До цього спонукало спостереження, яке змусило вчених звернути увагу на теоретичну ймовірність набуття імунітету, якщо особа раніше стикалася з коронавірусом від тварини. Версія була озвучена польським лікарем Сабіною Олекс–Кондор, яка нині працює у відділенні швидкої допомоги в Мадриді, де, як відомо, спалах коронавірусу Sars–Cov–2 протікав особливо бурхливо.
Лікарка звернула увагу, що медики, які вдома мають котів, рідше інфікуються, хоча в лікувальних установах постійно контактують із зараженими. І навпаки, працівники лікарні та пацієнти, в яких Sars–Cov–2 спричинив захворювання, найчастіше не є власниками тварин. Як повідомляють польські видання, Олекс–Кондор опитала близько 100 хворих з COVID–19, щоб дійти висновку про зв’язок схильності до коронавірусу нового типу і утриманням у будинку чотирилапих вихованців.
Як повідомила лікарка журналістам, антитіла, які виробила людина до збудника (коронавірусної інфекції котів), можуть стати в пригоді у протистоянні COVID–19.