Перші сережки для донечки
Молоді матусі поспішають придбати їх на подарунок своїм крихіткам щойно ті зацікавляться «цяцьками» у чиїхось вухах. Але чи варто це робити? І які сережки купити дитині?
Однозначної відповіді щодо віку, у якому можна проколювати вуха дівчинці, ви не знайдете. Серед батьків поширена думка, що чим раніше, тим краще. Мовляв, малюки легше переносять цю процедуру, швидше забувають про біль. Медичні журнали рекомендують робити це дітям, яким більше 3 років. До цього часу формується хрящова тканина та біологічно активні точки. Окрім цього, імунна система вже зміцніла, щоб протистояти можливому проникненню інфекції у кров.
Проколювати вуха дитині краще весною чи восени. Влітку є ризик інфікування ранки під час гри у пісочниці брудними руками, купання у водоймах, а взимку — травмування одягом, шапками. Головна умова безпечного виконання процедури — стерильність. Проводити її слід у косметичному салоні чи закладі охорони здоров’я з допомогою «пістолета» Завдяки цьому пристрою сережки одягаються відразу, а тому немає потреби закріплювати їх вручну.
А в сплаві золота 585 проби, яке найчастіше купують мами для своїх крихіток, майже 50 відсотків мідних і нікелевих домішок. Тож вони можуть спричинити нагноєння ранки.
Раніше вважалося, що перші прикраси мають бути золотими чи срібними, оскільки ці метали рідше викликають запальні та алергічні реакції. Утім сьогодні вже відомо, що золоті сережки варто одягати дитині відразу після проколювання вух лише у тому випадку, коли вони виготовлені із металу високої проби. А в сплаві золота 585 проби, яке найчастіше купують мами для своїх крихіток, майже 50 відсотків мідних і нікелевих домішок. Тож вони можуть спричинити нагноєння ранки.
До повного загоєння фахівці радять носити спеціальні сережки з хірургічної сталі чи імплантаційного титану. Такі метали найменш алергенні і доволі стійкі до зовнішніх впливів. Вони мають бути невеликими, легкими, без гострих елементів, з надійним кріпленням. Найкраще купувати «цвяшки» чи невеликі півкільця. Яким би позитивним не був власний досвід мами, перед тим, як вести доньку до салону краси, варто відвідати з нею педіатра. Особливо, якщо вона недавно перехворіла, а тим більше, коли має якісь хронічні захворювання. Деякі з них є прямим протипоказанням до проколювання вух.