«Маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті»
Легендарному Василю Зінкевичу 1 травня виповнилося 75! Друзі переповідають, що до особистих дат співак ставиться «ніяк». Однак численні прихильники народного артиста у цей день активно ширили в інтернеті повідомлення про знаного іменинника і його пісні
Оксана КОВАЛЕНКО
Серед палких шанувальників, певна річ, і ми — волиняни. Бо ж саме у Волинській філармонії восени 1975 року з’явився новий соліст, уродженець Поділля, який до того був учасником ансамблю «Смерічка» і казав, що піде з професійної сцени через виснажливі гастролі. На щастя, Василь Зінкевич передумав і став виступати у вокально–інструментальному ансамблі «Світязь». А вже за рік цей гурт називали одним із найпопулярніших в Україні.
Пісні у виконанні Зінкевича, який працював із самим Володимиром Івасюком, увійшли до золотого фонду української музики XX століття.
Пісні у виконанні Зінкевича, який працював із самим Володимиром Івасюком, увійшли до золотого фонду української музики XX століття. Саме у нашому «Світязі» він отримав звання заслуженого, а потім і народного артиста України. Певно, не одна тисяча українців аплодувала йому за позицію, яку висловив в одному з інтерв’ю: «Ми є сила, хоча б тому, що маємо таку пісню, де три хвилини не просто забави, а нашої суті». З часом державна влада визнала те, що давно відчули люди: Василю Зінкевичу присвоїли звання Героя України. Притім, ділиться колега Дмитро Гершензон, він залишається скромним, інтелігентним, стриманим та дуже уважним до людей. Щиро вітаємо шановного й любимого ювіляра!
«Коли стоять яблуні в цвіту, хочеться дивитись на дітей»
Ранок прокинувся, і за якусь мить уже чути, як риплять вхідні двері й капці стукають по підлозі у веранді. Софійка вибігає на вулицю, і від її сонячної усмішки стає ще світліше й тепліше
Людмила ВЛАСЮК
Вона то зосереджується на своїх рухах, то уважно придивляється до мурашки, яка будує майбутній дім. На її обличчі — загадка. Спостерігаю, як чотирирічна Софійка розмовляє з травичкою і маленькими маргаритками у саду, як пурхає серед дерев, що красуються, немов у шапках, у хмарках запашного цвіту. Ось вона нахмурилася, а ось уже радісно усміхається. Малеча відчуває світ навколо якось інакше. Видається, навчає і нас, дорослих.
«Коли стоять яблуні в цвіту, тоді хочеться дивитись на дітей. …Ніжні пелюстки милують око, і білий яблуневий шум летить з піснями, з радощами, зі сміхом у далечінь. Чи чули ви коли–будь яблуневий шум? Слухайте його…» — так відчував весну майже століття тому український письменник Борис Антоненко–Давидович.
«Великоднє диво»
Найгарніші писанки у нашому краї малюють учні Володимир–Волинської дитячої художньої школи імені М. Рокицького та Устилузької школи мистецтв
Оксана КОВАЛЕНКО
Саме творчість 15 дітей із цих закладів журі конкурсу «Великоднє диво» визнало наймайстернішою. У зв’язку з карантином захід проводили дистанційно: учасники (учні мистецьких шкіл, студенти факультету культури і мистецтв СНУ імені Лесі Українки, працівники клубних установ краю) надсилали фото своїх писанок журі. Експерти у Луцьку обрали найкращі з–поміж більш як 200 робіт.
Спробуйте — не пошкодуєте!
Вівсяна каша сама себе хвалить, а гречану люди нахвалюють
Набридла звичайна гречка? Приготуйте її в рукаві для запікання — страва вийде соковитою й ароматною
Інгредієнти: по 300 г гречки й печериць, 1 морквина, 1 цибулина, 100 г масла, сіль, спеції, олія, зелень.
Приготування. Крупу переберіть і промийте. Гриби поріжте і підсмажте на олії. Цибулю та моркву дрібно покрайте. Гречку, гриби, овочі, масло змішайте, посоліть, додайте спеції і викладіть у рукав для запікання. Влийте туди 3 склянки води, зав’яжіть і готуйте в духовці 40 хвилин при 180 градусах. Подаючи до столу, посипте страву зеленню.
А в «Цікавій газеті на вихідні» за 7 травня — ціла сторінка гречаних наїдків. І щотижня у рубриці «Пальчики оближеш!» цікавинки про їжу, рецепти смачних страв. Не пропустіть: 14 травня — все про котлети!
Календар
8 травня
Сонце (схід — 5.37, захід — 20.53, тривалість дня — 15.16).
Місяць у Скорпіоні, Стрільці. 17 день Місяця.
Іменинники: Іда, Марк, Сильвестр.
9 травня
Сонце (схід — 5.35, захід — 20.54, тривалість дня — 15.19).
Місяць у Стрільці. 18 день Місяця.
Іменинники: Василь, Нестор, Степан.
10 травня
Сонце (схід — 5.35, захід — 20.55, тривалість дня — 15.20).
Місяць у Діві. 18–19 день Місяця.
Іменинники: Георгій, Іван, Семен.
11 травня
Сонце (схід — 5.34, захід — 20.56, тривалість дня — 15.22).
Місяць у Діві, Терезах. 19 день
Місяця.
Іменинники: Віталій, Кирило, Максим.
12 травня
Сонце (схід — 5.32, захід — 20.57, тривалість дня — 15.25).
Місяць у Терезах. 20 день Місяця.
Іменинники: Арсеній, Артем, Василь, Іван, Федот.
Погода
Вистукують мелодію дощі
Відпочити й прислухатися до навколишнього світу спонукає і місячний посівний календар садівника–городника, який саме сьогодні шпортатися в землі не радить: «7 травня — повня. Несприятливий день, не можна нічого ні садити, ні обробляти»
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Алли Адамської, 8–9 травня — мінлива хмарність, без істотних опадів. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі — 1 — плюс 6 градусів, на поверхні грунту місцями заморозки до –2. Удень 8 травня — 12–17 градусів тепла. 9 числа буде від 14 до 19 градусів вище нуля. За багаторічними спостереженнями, найтепліше 8 травня було 1966 року — плюс 29, найхолодніше — 1953–го — 3 градуси морозу.
10 травня — мінлива хмарність без істотних опадів. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря вночі від 3 до 8 градусів тепла, вдень — 15–20 вище нуля. 11–го — мінлива хмарність, вночі та вдень місцями невеликий дощ. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Нічна температура повітря 5–10 градусів тепла, денна — від 13 до 18 градусів вище нуля.
У Рівному 7 травня — хмарно, невеликий дощ. Температура повітря від плюс 5 вночі до 13 градусів тепла вдень. 8–го буде ясно. Повітря за добу прогріється від 5 до 13 градусів. 9–10–го погода хмарна з проясненнями. Температура повітря 9 числа — 6–16 градусів вище нуля, а наступного дня буде від 8 «плюсових» градусів уночі до 21 вдень. 11 травня хмарна погода з проясненнями. Повітря прогріється до 15–24 градусів.
Українські приказки й прислів’я у час коронавірусу
Баба вдома — медицині легше.
Не все то антисептик, що спиртом пахне.
Старого коня на борозну не випускайте.
Не такий страшний звір, коли є туалетний папір.
Сивина в бороду — вірус у ребро.