Політична імпотенція: «Слуга народу» підігрує путінській версії про Другу світову війну
Монобільшість ганебно відмовилася підтримати пропозицію «Європейської Солідарності» щодо ухвалення заяви парламенту до 75–ї річниці Перемоги над фашизмом
Відтак правляча партія продемонструвала свою неспроможність відстоювати історичну правду і роль України в перемозі над фашизмом на догоду викривленій російською пропагандою версії тих подій. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко. «Я висловила таку позицію: наша фракція зібрала 150 підписів для проведення позачергової сесії з питань страхування і тестування медиків. Ми не заперечуватимемо, якщо в порядок денний буде внесена і заява до 75–ї річниці Перемоги над фашизмом, — розповіла народний депутат. — Монобільшість не підтримала цієї ідеї. Заява про роль України у боротьбі з тоталітарними режимами вийде не до 8 травня, Дня примирення, тому її актуальність втрачається. Україна мовчить у гібридній історичній війні символів, змістів, позицій. Це все відповідальність монобільшості. Це все імпотентна позиція монобільшості, керівництва профільного комітету і членів монобільшості — «слуг», — підкреслила співголова фракції.
«Взагалі це жах, коли влада два місяці не могла прийняти заяву до роковин анексії Криму, не спроможна в День пам’яті і примирення зібрати парламент і подякувати ветеранам Другої світової, воїнам УПА, всім українцям, які пережили війну, за їхній внесок у боротьбу з тоталітарними режимами», — наголосила вона.
— Взагалі це жах, коли влада два місяці не могла прийняти заяву до роковин анексії Криму, не спроможна в День пам’яті і примирення зібрати парламент і подякувати ветеранам Другої світової, воїнам УПА, всім українцям, які пережили війну за їхній внесок в боротьбу з тоталітарними режимами, — наголошує нардеп Ірина Геращенко.
Водночас Геращенко зауважила, що метою такої мімікрії монобільшості може бути бажання залишити в ці пам’ятні дні в інформаційному просторі лише Путіна та Росію, які будуть нав’язувати світові свою версію історичних подій того періоду.
До речі
Переважна більшість українців переконані, що СРСР разом із нацистською Німеччиною був відповідальний за початок Другої світової війни. З таким твердженням погодилися 56% громадян, опитаних Фондом демократичних ініціатив імені Ілька Кучеріва. Крім цього, 39,1% наших співвітчизників вважають, що в країні повинні відзначати як День пам’яті й примирення 8 травня, так і День Перемоги над нацизмом 9 травня.
32% впевнені, що в Україні слід святкувати тільки День Перемоги над нацизмом 9 травня. Своєю чергою вважають за потрібне відзначати лише День пам’яті й примирення 8 травня 14,3% українців.
Дарія КЛИЧ