Як побороти старість?
Знайти відповідь на це запитання намагався Микола Амосов (1913–2002) — видатний хірург, вчений та письменник, який першим в СРСР провів протезування мітрального клапана серця. Він оперував до 85 років і помер у 89 від інфаркту міокарда. Амосов — автор багатьох популярних книг, які розібрали на цитати. Ось кілька з них
Не сподівайтеся, що лікарі зроблять вас здоровими. Вони можуть врятувати життя, навіть вилікувати хворобу, але лише підведуть до старту, а далі, щоб жити надійно, вчіться покладатися на себе.
Медики лікують хвороби, а здоров’я та довголіття треба здобувати самому — тренуваннями.
Якби людина притримувалась правильного способу життя, тобто режиму обмежень та навантажень (щоденна гімнастика, біг і обмеження харчування), то старість повинна настати значно пізніше.
Апетит — ось наше задоволення та наш хрест.
Бійтеся потрапити в полон до лікарів! Часом вони схильні перебільшувати слабкості людини і могутність своєї науки…
Як дивно: бачиш людей, як айсберги, — дуже мало зовні, а більша частина — під водою, прихована. Та й зовнішнє видно тільки з одного боку. Кажуть, айсберги перевертаються, коли підводна частина підтане. І з людьми буває так: на війні, у катастрофах. Дно часто неприємне. Але нерідкісним є і героїзм.
Люди хороші. Хо-ро-ші. Потрібно говорити це завжди. Інакше важко жити.
Скільки бачиш людей, що пішли у хворобу! Вони носять її як коштовність, як виправдання всіх своїх невдач в житті, як підставу вимагати в оточуючих жалості і поблажливості.
У людини достатньо розуму, щоб вигадувати всілякі штуки, але мало, щоб оцінити їхні наслідки.
Яка велика сила людського духу! Дивишся на нього і дивуєшся: у ньому ледь душа тримається, а він мріє, працює, ніби перед ним — вічність…
У житті є два міцні якорі — робота і діти. Усі негаразди можна перенести.
Шукайте собі пристрасть у роботі — будете щасливі. Не завжди, але будете.
Є люди, талановиті на доброту і благородство так само, як на поезію і математику.
Люди хороші. Хо–ро–ші. Потрібно говорити це завжди. Інакше важко жити.
Основа успіху у боротьбі зі старістю — інтерес до життя. Без цього не варто і починати.