Цинкові льодяники не допомагають при коронавірусі
В інтернеті поширюється фейк про ефективність цього мікроелемента в боротьбі з COVID-19
Льодяники цинку називають «срібною кулею» від коронавірусу. Цю дезінформацію поширюють і зірки блакитних екранів — телеведуча Тіна Канделакі і голлівудська зірка Ольга Куриленко, передає «Українська правда».
Фейк про користь препаратів із вмістом цинку пішов від американського лікаря-вірусолога Джеймса Робба. У одному зі своїх приватних листів, адресованих родичу, він описав, як «льодяники блокують розмноження коронавірусу в горлі». Лист нібито випадково потрапив у інтернет, і пораду вірусолога одразу ж підхопили медіа.
Стверджувати, що цинк може допомогти запобігти коронавірусу і, як написав Робб, блокувати його розмноження у носоглотці, не можна.
Дослідження показали, що люди, які вживають цинк регулярно, можуть запобігти вірусному захворюванню, полегшити його перебіг та навіть частково скоротити його тривалість. Однак у цьому дослідженні брали участь люди, які захворіли не коронавірусом, а риновірусом.
Тому стверджувати, що цинк може допомогти запобігти коронавірусу і, як написав Робб, блокувати його розмноження у носоглотці, не можна.
Які продукти теж містять цинк? Нестача цинку в перспективі дійсно може призвести до проблем з імунітетом, тож можна просто час від часу підвищувати рівень цього мікроелемента в організмі у домашніх умовах: найбільше його у м’ясі: телятині, яловичині, баранині. Утім, якщо ви налаштовані серйозно й хочете перевірити, чи вистачає цинку у вашому організмі, єдиний варіант — здати аналізи. Обов’язково візьміть із собою маску та рукавички, аби потім не нарікати, що нестача цинку стала причиною зараження коронавірусом :).