Кілька правил прання іграшок
М’які ведмедики та зайці нерідко є дитячими улюбленцями, та, на жаль, вони дуже швидко забруднюються. Як правильно повернути їм чистоту?
Іграшки, наповнені кульками (антистресові і для розвитку дрібної моторики), приводимо в порядок тільки методом вологого чищення. Категорично не рекомендується прати їх у машині: навіть міцні на перший погляд шви можуть при цьому розійтися — в результаті зіпсуєте й забавку, і пралку.
За наявності батарейок (у музичних іграшках) спочатку акуратно розпорюємо шов, дістаємо батарейки і знову зашиваємо (великим стібком, щоб не вивалився наповнювач). Лише після цього перемо і висушуємо пухнастика, повертаємо батарейки на місце і знову зашиваємо, вже охайно.
Жирні плями до прання обробляємо за допомогою губки, змоченої в медичному спирті або в засобі для миття посуду.
У жодному разі неприпустимі прання або чистка забавок хімічними засобами — тільки дитячим шампунем чи господарським милом.
Іграшки з трикотажу і велюру (без фурнітури, кульок, батарейок і пластикових деталей) можна прати в машині, помістивши їх у спеціальну сітку для прання делікатних предметів одягу. Пришиті бантики, шапочки та подібні аксесуари залишаться в сітці, якщо все–таки відірвуться.
У жодному разі неприпустимі прання або чистка забавок хімічними засобами — тільки дитячим шампунем чи господарським милом.
Після прання їх слід добре прополоскати від мила, порошку або соди.
Не з усіх музичних іграшок можна витягнути «начинку». Є й такі, в яких деталі й дроти тягнуться по всій довжині, включаючи лапки і голову звірятка, — тож вийняти блок, не пошкодивши виріб, неможливо. Для таких варіантів залишається тільки суха чистка.
Крім того, не забуваємо регулярно обробляти всі іграшки з допомогою спеціальної бактерицидної лампи.