![Футбол на карантині, а тренування — ні!](https://volyn.com.ua/content/thumbs/750x500/c/du/sfcf2e-7kdxtc6lxpkxv4das2ardhhyv24n7duc.jpg)
Кожного дня Денис із татом займаються спортивними вправами.
Футбол на карантині, а тренування — ні!
8–річний маневичанин Денис Ващишин — один із багатьох хлопчиків, які люблять грати у копанку. Тому й не дивно, що, перейшовши у 2–й клас ЗОШ № 2–гімназії, паралельно записався на секцію футболу Маневицької ДЮСШ
Сергій ГУСЕНКО
Перші кроки футзалісти–початківці наймолодшої групи райцентрівської спортивної школи здійснюють під опікою молодого тренера із Прилісного Богдана Ковбасюка. У зв’язку із карантинними обмеженнями робота секції припинилась. Однак у створеній групі команди у VIBER наставник запропонував своїм вихованцям чимало повчальних відеороликів, у котрих детально показано, які вправи потрібно виконувати, щоб не втрачати навиків.
— Наш Дениско на карантині не сумує: окрім уроків, робить ранкову зарядку та займається футболом, — розповідає мама юного спортсмена Людмила Ващишина. — Йому пощастило, бо має аж трьох домашніх тренерів. Старша сестричка Юля проводить для Дениса розминки на витривалість, тато Андрій займається футбольними тренуваннями (прийоми м’яча, чіткість і сила удару), а я все це знімаю на камеру.
Хто, як не ми, дбатиме, щоб діти були здоровими, сильними і, найголовніше, щасливими.
Гадаю, і решта батьків приділяють своїм дітям трохи часу, аби позайматись із ними спортом. Адже хто, як не ми, дбатиме, щоб діти були здоровими, сильними і, найголовніше, щасливими.
![Після довгої зими раді «побаченню» в ріднім краю.](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/u/go/wyssa7-0x0-750x500-2uyuokjaadidivql76bh2ivy2uxipgou.jpg)
У червоненьких чоботях білогруді «родичі» зустрілися на болоті
Побачити чорного лелеку — велика рідкість. Бо не люблять сусідства з людьми, як білі. Будують гнізда подалі від цивілізації, біля лісових водойм, і навіть життя в зграї уникають — збираються купками лише для перельоту
Мирослава КОЗЮПА
Тож неабияк пощастило волинському природолюбу Максиму Рудіку, який спіймав об’єктивом різні види бузьків. «Лелека чорний і білий. Нарешті мені вдалось побачити одночасно цих птахів, щоправда, світлини вийшли технічними, бо вони були далекувато», — повідомив фотомисливець. Зафіксував чорногузів у селі Рокині Луцького району. Кажуть, лелеки не п’ють брудну воду, а селяться виключно в екологічно чистих місцях, де немає забруднень, особливо хімічних. Що ж, сподіваємося, саме чисте довкілля і вдосталь харчів приваблюють жабоїдів на Волинь. Може, приведуть тут нове потомство і цих червонокнижних птахів стане більше в нашому краї. Бо чорні лелеки мають таку особливість — завжди повертаються туди, де народилися.
Дайте мені і моїй малечі
Під час карантину люди мають чимало вільного часу для себе і сім’ї. Одні взялися наводити лад у хаті, а інші — у власних думках чи поїхали у село. Як, скажімо, очільниця Волинського обласного фонду «Милосердя і здоров’я» Лідія Тарасюк
Євгенія СОМОВА
Жінка дихає свіжим повітрям, працює на городі, насолоджується тишею і навколишньою красою, спостерігає за природою. Нещодавно, розповідає, на обійсті з’явилися дикі голуби — горлиці. Повернулися з теплих країв, де зимували. Приблудився і пес — безхатько. Не прогнала, хоча й має власного сторожа.
Доброту жінки, певне, відчула й горобчиха, котра прилітала, щоб підживитися біля курей. Спершу трималася осторонь, боязко підходила до годівниці. Вкраде зернину — і відлетить убік. Згодом осміліла. Стала вести себе так, наче не кури, а вона головна у дворі. А недавно прилетіла не сама. Привела з собою ще й жовтороте горобеня. Воно сидить збоку, а мама нахабно влізла у миску, настовбурчила пір’я, розставила крила і войовниче верещить. Мовляв, не чіпайте, то моє! Кури — вбік, а горобчиха схопить зернину і несе малечі, вкладає у ненаситний дзьобик. Пташеня тільки встигає його відкривати. Так і триває спільна трапеза, поки всі не наситяться. І хто після цього скаже, що горобчихи — недбайливі матусі?
Календар
27 травня
Сонце (схід — 04.56, захід — 20.55, тривалість дня — 15.59).
Місяць у Раку, Леві. 6 день Місяця.
Іменинники: Максим, Микита, Леонтій, Сидір, Олександр, Яків, Іван, Макар, Марко.
28 травня
Сонце (схід — 04.55, захід — 20.56, тривалість дня — 16.01).
Місяць у Леві. 7 день Місяця.
Іменинники: Дмитро, Макар, Анастасія.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/s/sz/pudthd-0x0-750x500-un5b2kilgknj5467uob657mfdemlcszs.jpg)
Не льон цвіте синьо–синьо, а ріпак — жовто–жовто…
Обидва кольори милі нам, бо ж саме вони поєдналися в національному Прапорі України, стали її символом. Але хотілося б, аби така гармонія була і на полях
Катерина ЗУБЧУК
Тим часом, коли їдеш дорогами Волині, то обабіч бачиш якраз лише жовтий колір ріпаку, що весняної пори квітує. І коли з’являються в соціальних мережах знімки на його фоні, а в коментарях захоплені відгуки: «Класне фото!», хочеться (інколи й не втримуюсь від цього бажання) написати, що ще «класніше» було б, якби він чи вона стояли серед льону — ніжності його дрібненьких голубих квіточок.
На жаль, молоде покоління поки не «загуглиться», то й не уявить цю красу. Дуже поширена, зокрема й на Волині, сільськогосподарська культура зникла з наших ланів. А від переробних заводів, яких було чимало і потужності нарощувалися, залишилися напіврозібрані приміщення. У бабусиних скринях хіба чи кухрах, як їх називають на Поліссі, можна побачити і рядна, і полотно, яке зараз нікому не потрібне. А колись воно було незамінним, бо ж із нього шили й одяг, і постіль. Дивлюсь тепер на такий виріб і думаю, скільки–то вечорів (та ще й при гасовій лампі!) треба було попосидіти жінкам, щоб напрясти ниток, а потім наткати? А ще ж льон годував — олія, збита з нього, смачнюща, і лікував…
То чому така зневага нині до цієї рослини, яка відома людям ще з кам’яної доби? Чому надія лише на Китай, який скористався нішею, що звільнилася на ринку, і не зменшив, а, навпаки, на порядок збільшив площі під посів льону?
Погода
Не піддавайтесь смутку через захмарене небо
На 28 травня припадає Вознесіння Господнє — день, коли Христос вознісся на небо і сів «праворуч від Отця». В одне з найбільших свят року варто попросити вибачення у всіх, із ким ви посварилися, та помолитися за здоров’я рідних. А ранок почніть із умивання росою
За прогнозом чергового синоптика Волинського обласного гідрометцентру Світлани Дриганюк, 26 травня вдень — короткочасні дощі, місцями гроза. Вітер північно–східний, 5–10 метрів за секунду. Температура повітря по області вдень — 14–19 вище нуля, в Луцьку — 16–18 тепла. За багаторічними спостереженнями, найтепліше цього дня було у 2003 році — плюс 31, найхолодніше — 1959–го — плюс 1 градус.
27–го — хмарно із проясненнями. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Вночі буде від 5 до 10 градусів тепла, місцями невеликі дощі. Вдень короткочасні, місцями гроза, температура повітря прогріється від 15 до 20 градусів.
28–го — хмарно з проясненнями, вночі переважно без опадів, вдень короткочасний дощ. Вітер північно–західний, 5–10 метрів за секунду. Вночі — плюс 5–10 градусів вище нуля, а вдень — від 14 до 19 градусів тепла.
![](https://volyn.com.ua/content/thumbs/800x/x/aq/qb457c-0x0-750x500-mclm7bcyn5j3gz2s6ibqdmne5yc6raqx.jpg)
Золоті слова
«Любов ніколи не вимагає, вона завжди дає. Любов завжди страждає, ніколи не виражає протесту, ніколи не мстить за себе».
Махатма Ганді, індійський державний і політичний діяч, національний герой.
Анекдот
— Наталко, чого це твій Петро так плаче?
— Та зуби лізуть!
— Які зуби? Йому ж 70…
— Вставні, вчора випадково проковтнув…
![Telegram Channel](https://volyn.com.ua/src/img/channel.jpg)