Голова Волинської облради Ірина ВАХОВИЧ: «Основна проблема влади — непрофесійність команди»
Очільниця представницького органу краю критикує уряд за незлагоджені дії у боротьбі з коронавірусом, а ситуацію в освіті називає безладом
Нинішні керівники держави, можливо, не прийняли старої системи, але й нової, на жаль, не вибудували. Про це заявила Ірина Вахович під час ефіру на телеканалі «Аверс». Вона понад годину відповідала на запитання волинських журналістів. Розмова здебільшого стосувалася протидії епідемії та фінансів регіону.
Ірина Михайлівна зазначила, що обласний бюджет на сьогодні не зазнав суттєвих втрат через карантинні заходи, адже у боротьбі з хворобою значною мірою допомогли благодійники.
— Ми акумулювали ресурси, щоб розуміти, якщо в нас щось станеться, ми будемо готові… На сьогодні із обласного бюджету використали невелику суму, більше 10 мільйонів. Усе інше — це благодійні кошти.
Голова облради стверджує, що комунальні установи нині працюють у режимі економії та не витрачають державних грошей більше, ніж це необхідно.
Схожі проблеми, на думку очільниці облради, виникають не через кадровий голод у країні, про який згадував Президент, а через невміння знайти відповідних фахівців.
Щодо наповнення обласної скарбниці посадовиця зазначила, що недовиконання становить буквально 3–5 відсотків.
Відповідаючи на запитання журналіста «Газети «Волинь» про ефективність роботи нового уряду, голова обласної ради розповіла про певні проблеми у співпраці Кабміну з регіонами. За її словами, передбачені премії для медиків у триста відсотків вчасно не виплачувалися через відсутність чіткого механізму.
— Як можна було так заплутати алгоритм? Перший ґудзик застебнули неправильно: оголосили одне, потім ганили всі області, чому вони цього не зробили, а згодом вносили поправки, одні, другі…
Крім того, Ірина Михайлівна розкритикувала дії центральної влади щодо обов’язкової обсервації українців, які приїжджають із-за кордону.
— Коли з’явилося це розпорядження, левова частка заробітчан уже повернулася в Україну… Ми підрахували: щоб це забезпечити, на добу потрібно 800 тисяч гривень. Це абсурд: виділяти такі кошти з обласного бюджету лише тому, що регіон прикордонний.
Схожі проблеми, на думку очільниці облради, виникають не через кадровий голод у країні, про який згадував Президент, а через невміння знайти відповідних фахівців.
Під час розмови із журналістами Ірина Вахович декілька разів торкалася освітніх проблем. Оскільки вона викладає у Луцькому національному технічному університеті та тривалий час очолювала кафедру фінансів вишу, то може оцінити стан справ зсередини. Розмірковуючи про готовність навчальних закладів до закінчення карантину, вона зазначила, що такого безладу в галузі не пам’ятає за 20 років науково-педагогічного стажу.
— Ми розпочали реформу освіти, одні міністри змінюються іншими, але вимоги, які нині ставляться до освітян, не раціональні і не спрямовані на підготовку фахівця.
За її словами, багато нововведень орієнтовані на форму, а не зміст. Наприклад, до уваги береться, в якому іноземному журналі надрукована та чи інша наукова стаття, а про що в ній йдеться — справа другорядна.
Серед іншого ми поцікавилися у голови обласної ради, чи готова вона підставити Президенту плече і долучитися до його партії «Слуга народу» на прийдешніх місцевих виборах. Пані Ірина відкинула таку можливість.
— Я належу до іншої політсили, на сьогодні я член партії «УКРОП». Підставити плече і допомогти розвивати країну — я за. Але не можу сказати, що для цього потрібно змінювати політичні вподобання чи команду, з котрою нині йду. В мене є чітко визначений лідер, якого я поважаю, якого не зраджу, це — Ігор Петрович Палиця, а далі ми будемо розглядати, яким шляхом будемо йти, — зазначила голова облради.
P. S. Того ж вечора стало відомо, що нардеп із Волині Ігор Палиця очолив новоутворену партію «За майбутнє».