Зеленський пообіцяв Порошенку «пригоди» — і з’явились «маски–шоу»
У партії «Європейська Cолідарність» заявили, що Державне бюро розслідувань спробувало викрасти приватну колекцію картин п’ятого Президента
Побільшало безглуздих кримінальних проваджень, в яких фігурує, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Одразу після того, як Володимир Зеленський пригрозив своєму попереднику у президентському кріслі «вироками та пригодами», Державне бюро вирішило перевірити, чи законно Порошенко придбав у 2012 році за кордоном 43 картини відомих у світі художників. Експрезидента викликали на допит як свідка. Але зробили це у дивний, не передбачений законом спосіб — через… відеозвернення на ютуб–каналі.
Замість піти на незаконний допит Петро Олексійович анонсував відкриття виставки цих картин із родинної колекції у відомому Музеї Івана Гончара. Її організацію пришвидшили, щоб припинити спекуляції про те, що Порошенко, мовляв, розпродує культурні цінності контрабандним способом. Виявилось усе з точністю до навпаки — всі ці твори мистецтва, зокрема полотна Іллі Рєпіна, Петро Порошенко повернув в Україну, викупивши за кордоном. Більше того — разом із картинами у залах виставили й оригінали митних декларацій, які підтверджують, що придбані вони законно, зі сплатою всіх податків. Чому правоохоронці просто не перевірили ці дані на митниці, а влаштовують безглузде шоу із «розслідуванням» — можна тільки здогадуватись.
З пікового моменту у вересні минулого року рейтинг влади обвалився майже вдвічі.
Однак згодом почалися справжні «маски–шоу»: в музей увірвались екіпіровані бійці з написом «ДБР», заблокували двері і не пускали всередину ні директора закладу, ні народних депутатів. Коли через кілька годин вони покинули музей, то з’ясувалося, що митні декларації… зникли. За словами адвоката Ігоря Голованя, ніяких рішень суду щодо обшуку приміщення у правоохоронців не було. Тож незаконне проникнення вони «виправдали» тим, що нібито… рятують музейне майно. Адвокат такі дії назвав «нападом».
«ЗЛОЧИНИ» ПОРОШЕНКА ТАКІ Ж МІФІЧНІ, ЯК І «ДОСЯГНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО»
Із заяви партії «Європейська Солідарність»:
«Озброєний до зубів спецназ Державного бюро розслідувань скоїв розбійний напад на Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара». Це — один із кращих музейних закладів країни. Ці держиморди публічно принижували його директора Петра Гончара, довгий час не пропускаючи його до приміщення. ДБР здійснило спробу викрасти приватну колекцію картин Порошенків, яку родина, провівши презентацію для ЗМІ, виставила для вільного доступу відвідувачів після завершення карантину.
ДБР не має санкції суду ані на проникнення у приміщення, ані тим більше на арешт колекції. Адвокати Петра Порошенка дадуть правову оцінку бандитським діям ДБР, подадуть відповідні позови та скарги. Ми вже направили чотири заяви до поліції.
В музей увірвались екіпіровані бійці з написом «ДБР», заблокували двері і не пускали всередину ні директора закладу, ні народних депутатів.
Але політичні висновки очевидні вже зараз. Після погроз Володимира Зеленського на адресу Петра Порошенка, які минулого тижня пролунали на пресконференції глави держави, ясно, як день, що переслідування п’ятого Президента носять суто політичний характер і відбуваються за наказом і тиском Президента шостого… Головна причина — намагання влади відволікти увагу людей від власної некомпетентності. Річниця перебування Зеленського на посаді зайвий раз нагадала країні, що всі свої передвиборчі обіцянки він провалив.
З пікового моменту у вересні минулого року рейтинг влади обвалився майже вдвічі. Якщо технологи «слуг» рекомендують поправити його кримінальним переслідуванням попередників, то їхні розрахунки хибні. «Злочини Порошенка» такі ж міфічні, як і «досягнення Зеленського»: про них багато хто говорить, але знайти те, чого нема — неможливо.
Показово, що за рік бурхливих детективних розшуків «зелені шерлоки холмси» не знайшли нічого кримінального у президентській діяльності Порошенка і не виявили жодних підстав пред’явити підозру. Тому найсвіжіша сфабрикована кримінальна справа стосується вже допрезидентського періоду, а надалі, очевидно, візьмуться за юність та дитинство. Чи законно він пішов до школи.
У бездарної влади здають слабкі нерви: до кінця їхньої другої весни залишилося всього п’ять днів. І настав час не з попередників питати, а самим відповідати за власні дії, в тому числі й корупційні, старанно ігноровані правоохоронними органами».
КОМЕНТАРІ
Ахтем ЧИЙГОЗ,
народний депутат
від «Європейської Солідарності»:
«Ось так починалася Росія в Криму. Те, що я бачу зараз, що роблять у ДБР, називаючи це правоохоронними органами, — це початок Росії в Криму, ось це свавілля».
Микола КНЯЖИЦЬКИЙ,
народний депутат:
«ДБР полює не на тих, хто пограбував музеї і вивіз картини за кордон, а на тих, хто їх купив і привіз в Україну!»
Петро МАКАРУК