Як попрати взуття?
Зазвичай виробники застерігають від його машинного прання, аби уникнути ймовірних претензій до якості своєї продукції. Однак у сучасних моделях техніки цей процес цілком безпечний, якщо ви придбали добротні вироби і знаєте, до якої пари який режим можна застосувати. Отже, варто запам’ятати такі правила
Взуття з текстильним верхом (кеди, кросівки, балетки тощо) чудово відперуться з додаванням звичайного порошку чи гелю.
Для шкіряного і замшевого знадобляться спеціальні мийні засоби, призначені для чищення шкіри і хутра, а воду при цьому бажано пом’якшити відповідними добавками — це не тільки підвищить ефективність прання, а й захистить машинку.
Не забудьте перевірити, чи не потребує взуття ремонту, чи не відклеїлись якісь деталі, адже в процесі обертання в барабані дефекти можуть збільшитися.
Перед завантаженням у пралку очистіть підошву від бруду і камінців, що застрягли в ній, закрийте всі замочки–блискавки, застібніть кнопки. Устілки і шнурки вийміть — їх краще прати вручну щіткою в мильному розчині.
Устілки і шнурки вийміть — їх краще прати вручну щіткою в мильному розчині.
Кожну пару бажано завантажувати окремо, лиш у випадку крайньої необхідності — одночасно дві. Якщо важкого взуття буде багато, воно може спричинити механічні пошкодження пралки при сильній вібрації в процесі віджимання.
Найкраще скористатися спеціальним режимом «Взуття», а якщо його нема, то вмикайте «Делікатне прання», температуру встановлюйте не вище за 30 °C. Мешти при цьому бажано помістити в спеціальний мішечок або стару наволочку.
Не сушіть випране взуття в сушильній машині, на батареях чи біля обігрівачів — висока температура може спричинити його деформацію. Найоптимальніший варіант — на свіжому повітрі, а в холодну пору — просто за кімнатної температури в приміщенні з хорошою вентиляцією.