Більше провалів, ніж перемог: українці оцінили Зеленського
Кількість громадян нашої держави, які вважають відповідальним за соціально–економічну ситуацію нинішнього Президента, а не його уряд, невпинно зростає
Так, у травні на главу держави ключову відповідальність покладає більша частина населення (28,6%), а уряд України на другому місці — (21,9%). У березні ж відповідні показники становили 35,5% (уряд) та 31,4% (Президент). Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Центром SOCIS.
Більше половини (56,1%) населення вважає, що події в Україні розвиваються у неправильному напрямі.
Перший рік роботи Володимира Зеленського на посаді Президента оцінюється досить критично. У порівнянні з вереснем минулого року суттєво зросли негативні відчуття: розчарування (з 7% до 28,8%), відчай (з 2,8% до 6,2%), апатія (з 1,9% до 3,7%). Також на 17% зменшився рівень надії (з 45,5% у вересні
2019–го до 28,5% у травні цього року).
Удвічі збільшилася частка респондентів, переконаних, що виборці зробили неправильний вибір, проголосувавши за Зеленського (з 14,2% до 29,2%). Значна частина опитаних вважає, що провалів у нього було більше, ніж перемог. З вересня кількість таких осіб зросла майже втричі (з 13,9% до 37,9%).
Виконання Зеленським передвиборчих обіцянок за п’ятибальною шкалою переважно оцінюють на 1 («зовсім не виконано»). Виконання обов’язків Головнокомандувача — в середньому на 2,5, представництво України на міжнародній арені — 2,8.
Удвічі збільшилася частка респондентів, які вважають, що виборці зробили неправильний вибір, проголосувавши за Зеленського (з 14,2% до 29,2%).
При цьому половина населення (51,3%) все ще вірить у те, що президентство Володимира Зеленського буде для країни успішним, однак кількість оптимістів з вересня минулого року скоротилася майже на чверть (у вересні становила 74,7%).
Дослідження проведене з 22 по 29 травня методом телефонного опитування (CATI) з використанням планшетів. Вибірка репрезентує доросле населення України (окрім Криму та непідконтрольних територій на Сході України). Обсяг вибірки 2000 респондентів.
Петро МАКАРУК.